gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oranjetempel Silvolde in mineur na nachtwedstrijd: Nederland struikelt over Marokko

Tempel
Foto: REGIO8

Zo'n 250 nachtbrakers stonden dinsdagochtend al in alle vroegte klaar in Silvolde voor de zestiende finale van het WK tegen Marokko. Uiteindelijk werden ze niet beloond: Nederland verloor en ligt uit het toernooi. Toch was de sfeer lange tijd feestelijk.

Bart Sollman | Remco Geurts |  | Aangepast op

"Dit is wel echt een ervaring. Als je op dit tijdstip met z'n allen een wedstrijd kunt kijken en dit kunt meemaken, dan moet je dat toch doen?", zegt een van de bezoekers. Er werd volop meegeleefd met Oranje, ook toen buiten de zon alweer opkwam. "Dit is wel apart, hè? Ik weet niet meer wanneer ik dit voor het laatst heb meegemaakt, met een biertje in m'n hand," vertelt een andere bezoeker.

Organisator Erik ter Voert is lovend over de bezoekers én de gemeente, die toestemming gaf om de nachtwedstrijd alsnog uit te zenden. "We hebben er met z'n allen zo hard voor gewerkt. Dan is het mooi dat zoveel bezoekers een kaartje kopen. Dat is echt al een beloning." Volgens de uitbater beleeft het publiek zo'n nachtwedstrijd ook anders. "Er zijn veel bezoekers die de nacht doorhalen en morgen vrij zijn, dus bier drinken. Maar je ziet ook genoeg mensen die aan de cola zitten en morgenochtend gewoon weer aan het werk moeten."

Deceptie
Hoewel Nederland op voorsprong kwam, was het in de Oranjetempel de hele wedstrijd billenknijpen. De gelijkmaker diep in blessuretijd, de verlenging en vervolgens een teleurstellende penaltyserie zorgden voor een flinke domper. Tijdens de strafschoppenserie zocht iedereen elkaar nog eens stevig op, maar het mocht niet baten.

Binnen tien minuten na het laatste fluitsignaal was de Oranjetempel leeg. De ene helft van de bezoekers stapte weer op de fiets, de andere helft in de auto. Geen nachtwedstrijden meer in de Oranjetempel dit jaar. Op naar het EK, over twee jaar.

Lees ook

Droogte_040

Historisch lage waterstand Rijn zet droogtebescherming Achterhoek op scherp: sproeiverbod in aantocht

De waterstanden in de Rijn en de IJssel zijn voor de tijd van het jaar historisch laag. Hoewel het waterpeil in beken en kleinere rivieren als de Oude IJssel en de Berkel voorlopig nog binnen de normale marges ligt, waarschuwt Waterschap Rijn en IJssel dat de situatie snel kan omslaan. Als de droogte aanhoudt, kondigt het waterschap later deze week of begin volgende week een sproeiverbod af.

Dieperink_ZW

Scheidsrechter Rob Dieperink (38) uit Borculo overleden

Rob Dieperink uit Borculo is overleden, zo bevestigt de KNVB maandag. De eredivisiescheidsrechter is slechts 38 jaar geworden.

GRAAEK0

De Graafschap verliest nipt van Griekse kampioen in Wehl

Voor de ogen van ruim 2.500 supporters speelde De Graafschap zondagmiddag in Wehl een oefenduel tegen AEK Athene. Zowel supporters van de Superboeren als de Griekse landskampioen werden getrakteerd op een felle oefenpot op het veld van Concordia.

ME-112_blur

Brand in oude ME-bus in Ulft: een persoon lichtgewond

Op het terrein van een garagebedrijf in Ulft is maandagmiddag brand ontstaan in een oude bus van de Mobiele Eenheid (ME) van de politie. Bij de brand is een persoon lichtgewond geraakt.

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.