gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hevige regenval zorgt voor overlast in de Achterhoek

2ab9af84f8156ff53cecba56875d753f

Op meerdere locaties in de Achterhoek heeft hevige regenval maandagavond gezorgd voor overlast en schade. Bij het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem stond de Spoedeisende Hulp blank, en bij het voetbalcomplex van FC Bergh in 's-Heerenberg liepen de kleedkamers vol met water.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Rond 19.00 uur trokken hevige regen- en onweersbuien over de Achterhoek. Er was door het KNMI maandagochtend al code geel afgegeven voor noodweer in de regio. De buien bleven lang boven de Achterhoek hangen Op meerdere plekken liepen straten onder water. Zo stonden enkele straten in onder meer Hengelo, Wehl en Doetinchem lange tijd onder water, en wegen waren tijdelijk niet begaanbaar voor verkeer. Weerboer Gerrit Vossers laat weten dat er in Doetinchem bijna 70 mm aan regen viel. 'Code geel had ook wel code oranje mogen zijn', zo schetst Vossers.

Dit was te merken bij het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem. Ze werden hard getroffen door het noodweer. 'Door wateroverlast na zware regenval was eerder vanavond onze Spoedeisende Hulp tijdelijk gesloten', valt te lezen op de site van het ziekenhuis. 'Na zorgvuldig drogen en schoonmaken kon de SEH om 22.30 uur weer open.'

FC Bergh
Op de sportaccommodatie van voetbalvereniging FC Bergh in ‘s-Heerenberg kwam het water door de muren naar binnen in de kleedkamers. Op video's die rondgaan op social media is te zien dat het water hard van de trappen af klettert.

Waterpret
In Kilder maakten enkele personen van de nood een deugd. Op social media is te zien dat er wordt gewaterskied op de volgelopen straten. Een automobilist trekt een andere persoon door de Hoofdstraat.

Lees ook

BoumansStopt0

Doetinchemmers reageren eensgezind op vertrek van burgemeester Boumans

Mark Boumans kondigde donderdagavond zijn afscheid aan als burgemeester van Doetinchem. De 51-jarige Boumans verruilt de functie van eerste burger in Doetinchem voor een nieuwe baan als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag. De inwoners van 'zijn' stad zeggen hem te zullen missen.

BusjevoorViggo

Arriva schrapt busstalling in Terborg na kritiek van inwoners

Streekvervoerder Arriva heeft haar plannen voor een laadplein in Terborg aangepast. In eerste instantie was er sprake dat er ook een bussenstalling zou komen, maar dit gaat niet meer door. Ook gaat de vervoerder geen extra busritten inzetten tussen Terborg en Gaanderen.

GRAEMM0

De Graafschap onderaan, Duivenvoorden houdt vertrouwen: 'Dit is de club onwaardig'

Vier punten uit zeven wedstrijden en hekkensluiter van de Keuken Kampioen Divisie. Het is de harde realiteit voor De Graafschap. De competitiestart is voor de Superboeren ver onder de maat, maar trainer Thomas Duivenvoorden blijft vertrouwen houden in zijn ploeg. Zondag moet thuis tegen FC Den Bosch de broodnodige winst volgen.

MexMeerdinkNIETVANONS

Vader trots na Oranje-debuut Meerdink: ‘Het was een supermooi moment’

De uit Winterswijk afkomstige Mexx Meerdink heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De spits van AZ viel na een half uur spelen in tijdens het Nations League-duel tegen Duitsland en liet direct een goede indruk achter. Nederland speelde uiteindelijk met 1-1 gelijk.

ulft112

Moeder met baby naar ziekenhuis na botsing in Ulft

Bij een ongeval bij Ulft zijn vrijdagochtend twee auto’s zwaar beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen, wel moet een moeder met haar baby ter controle naar het ziekenhuis.

BoumansStopt0

Met gemengde gevoelens stopt Boumans als burgemeester: ‘Ik heb hier mezelf kunnen zijn’

Na bijna tien jaar als burgemeester neemt Mark Boumans per 1 december afscheid van de gemeente Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Het nieuws kwam hard aan bij de gemeenteraad. Boumans vertrekt met gemengde gevoelens: “Dit stadhuis, de stad, dat voelt als een warme en goed passende jas.”