gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

'Het Grootste Kerstdiner' wordt traditie in de Achterhoek

fb664c72e4e2f8056da4ec41545872a3.jpg

Meer dan duizend mensen met een lager inkomen uit de Achterhoek hebben op kerstavond kunnen genieten van een gratis kerstdiner, maar ook aan Oekraïeners en asielzoekers is binnen de editie van dit jaar gedacht. De organisatie is erg tevreden over 'Het Grootste Kerstdiner' en spreekt van de geboorte van een traditie.

Redactie REGIO8 |
“De hulp was weer overweldigend”, laten initiatiefnemers Robby Welling en Maarten op de Weegh in een persberciht weten. Het initiatief begon vorig jaar in Doetinchem, dit jaar deden in totaal twaalf horecazaken mee uit Doetinchem en Bronckhorst. Zij zorgden, onder meer door giften en donaties, dat duizend driegangerdiners op kerstavond werden uitgedeeld aan gezinnen met een laag inkomen. Daarnaast werd er woensdag al een diner georganiseerd voor vluchtelingen van de crisisnoodopvang. De asielzoekers waren welkom op stadion De Vijverberg en genoten daar onder meer van halal-voedsel.

Daarmee is de actie nog niet voorbij, want op zaterdagavond 7 januari wordt er nog een kerstdiner georganiseerd voor de Oekraïense gemeenschap in Doetinchem. Dit omdat de traditionele kerstviering van de orthodoxe kerk dan wordt gevierd. “Dus na de 250 maaltijden van woensdag en de duizend maaltijden van kerstavond, gaan we dus nog even door", aldus Welling. "Maar we zijn vooral blij dat het zo’n groot succes was.”

'Geboorte van een traditie'
Volgend jaar willen Welling en Op de Weegh in ieder geval een vervolg geven aan de actie. "In welke vorm, hoe groot en in welke gemeenten, daar laten deze creatieve duizendpoten zich nog niet over uit", staat in het persbericht te lezen. "Maar hun kennende zal het ook dan weer groter, professioneler en veelomvattender zijn. Na twee succesvolle jaren, lijkt een nieuwe Achterhoekse traditie te zijn geboren met Het Grootste Kerstdiner."

Foto: Het Grootste Kerstdiner

Lees ook

Hoogwateroefening20.png

Emmerich bouwt in één weekend een mobiele muur tegen hoogwater in de Rijn

Zwaarbeladen vrachtwagens rijden af en aan, heftrucks tillen aluminium balken uit pallets en op de Rijnpromenade staan rijen hulpverleners klaar. In Emmerich leek het afgelopen weekend even alsof het water al tegen de voordeur stond. In werkelijkheid ging het om een grootschalige hoogwateroefening, maar wel één die weinig aan de verbeelding overliet.

Gijs Korenblik (foto Erik Carriere).jpg

Wordt Doetinchemmer Gijs Korenblik beste filmleraar van het land? ‘Een leuk dagje uit’

De beste filmleraar van Gelderland en Overijssel is hij al. Maar Doetinchemmer Gijs Korenblik kan woensdagmiddag een grotere prijs binnenslepen. De docent maakt namelijk kans op de landelijke titel Filmleraar van 2025/2026.

SportverkiezingDTC20.jpg

Doetinchem viert sportieve topprestaties tijdens jaarlijkse sportverkiezing

Het Amphion Theater in Doetinchem vormde maandagavond opnieuw het decor van de jaarlijkse Sportverkiezing. Tijdens deze feestelijke avond werden lokale sporters, verenigingen en vrijwilligers in het zonnetje gezet. Grote winnaars waren BMX’er Michelle Wissing, die werd uitgeroepen tot Sportvrouw van het Jaar, en baanwielrenner Loris Leneman, die de titel Sportman van het Jaar in de wacht sleepte.

a12.jpg

Grote verkeershinder op komst bij IJsselbrug A12: eerste werkzaamheden van start

Achterhoekers die de komende tijd met de auto richting Arnhem gaan moeten volgens Rijkswaterstaat rekening houden met extra reistijd ongeveer 60 minuten. Op 7 april starten ze met groot onderhoud aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Op dit moment worden 's nachts al extra werkzaamheden verricht.

WhatsApp Image 2026-03-24 at 09.58.55.jpeg

Wegafsluiting Doetinchemseweg bij Wijnbergen zorgt voor extra reistijd

De Doetinchemseweg tussen Wijnbergen en het viaduct over de A18 is van 23 maart tot 8 mei 16.00 afgesloten voor verkeer. Er worden onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd en de weg krijgt een 60 kilometer inrichting.

Graafschap College Skills The Finals.JPG

Vier studenten Graafschap College winnen landelijke vakwedstrijd

Studenten van het Doetinchemse Graafschap College schitterden afgelopen week bij landelijke vakwedstrijden. Vier scholieren wonnen goud in Skills The Finals, waarin ruim 600 vmbo-leerlingen en mbo-studenten het tegen elkaar opnamen.