Ulft, Nederland
Terug

Hellinga heeft zin in ontmoeting met Orion

0c6ed5bb6fcc19ba42cb5e941d829032.jpg
Redactie REGIO8 |
‘’Ik heb er zelfs mijn jeugdopleiding gehad’’, kijkt Dynamo-hoofdcoach Hellinga terug op zijn periode bij Orion. ‘’Uiteindelijk ben ik een flink aantal jaren als speler bij Orion geweest, maar ook twee jaar als assistent en drie jaar als hoofdcoach.’’ In de Gelderse finale zal Hellinga veel oude-bekenden tegenkomen. ‘’Ik heb nog gespeeld met coach Goran Aleksov, aanvoerder Pim Kamps en Joris Marcelis en met aan aantal jongens heb ik als coach gewerkt.’’ 
Toch zorgt de ontmoeting met bekenden niet voor meer strijd bij de hoofdcoach van Dynamo uit Apeldoorn. ‘’Er is strijd genoeg, Orion – Dynamo is van oudsher al een speciale wedstrijd. We kennen elkaar door en door. Het komt in de finale op die ene dag aan, het zal geen makkie worden.’’ Naast de beker speelt Draisma Dynamo ook nog Europees volleybal en juist die ervaring kan volgens Hellinga wellicht de doorslag geven. ‘’Aan de ene kant is het zwaar, maar aan de andere kant is het heerlijk. Je krijgt Europees meer weerstand.’’ 

Orion staat voor moeilijke klus
Als het aan echte Orion-man Hellinga ligt, gaan de Doetinchemse volleyballers een moeilijke klus tegemoet om de beker mee naar de Achterhoek te nemen. ‘’Orion is een heel degelijk team met veel ervaring, maar als wij top zijn gaat niemand van ons winnen’’, zegt Hellinga overtuigend. Seesing Personeel Orion en Draisma Dynamo staan op zondag 19 februari in Zwolle tegenover elkaar in de strijd om de beker.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.