gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groen licht voor nieuwbouw De Bongerd

c73e9ddefecd464f572b226099ccf51c

De Raad van State heeft bezwaren die omwonenden hebben geuit over de nieuwe plannen voor winkelcentrum De Bongerd in Doetinchem van tafel geveegd. Buurtbewoners stapten begin dit jaar naar de Raad van State, omdat ze het niet eens zijn met de bouw van een toren voor het nieuwe winkelcentrum en vrezen voor verkeersoverlast.

Davie Klein Gunnewiek |
De gemeente Doetinchem wil het bestaande winkelcentrum De Bongerd moderniseren en uitbreiden. Zo wordt de bestaande Albert Heijn verplaatst en uitgebreid, komt er een tweede supermarkt, een nieuwe sporthal en een ondergrondse parkeergarage. Ook komt er een toren als zogenoemd hoogteaccent. Volgens omwonenden heeft de gemeenteraad geen rekening gehouden met de toename van verkeer op de Fruitweg waar de parkeergarage aan komt te liggen. De rechter oordeelt echter dat de gemeente wel degelijk rekening heeft gehouden met de toename van verkeer op de Fruitweg.

Uit een rapport van Royal Haskoning blijkt dat het aantal motorvoertuigen in de nieuwe situatie zal toenemen met 1400 per dag. Dat resulteert in een totaal van 2200 motervoertuigen per dag. Volgens het rapport van Royal Haskoning kan de Fruitweg maximaal 5000 voertuigen per dag aan. Daarmee vindt De Raad van State dat de huidige verkeersituatie en weginrichting op de Fruitweg meer dan voldoende ruimte biedt om de voorziene toename van het verkeer aan te kunnen. Ook verwacht de Raad van State geen onveilige verkeerssituaties met bevoorradingsverkeer, omdat de Fruitweg wordt aangepast naar een eenrichtingsweg.

Hoge toren
Ook waren de omwonenden het niet eens met de toegestane bouwhoogte van de twintig meter hoge toren. Daarbij zou de verlichting van de toren de dieren in het achterliggende park verstoren. Volgens de Raad van State hebben buurtbewoners onvoldoende onderbouwd waarom volgens hen een maximale hoogte van twintig meter onaanvaardbaar zou zijn, maar een maximale hoogte van 18 meter wel kan. Uit het plan van de gemeente blijkt verder dat de toren niet constant verlicht zal zijn. Daarmee vindt de rechter dat er onvoldoende kan worden bewezen dat de verlichting schadelijk zou zijn voor de dieren.

Foto: Gemeente Doetinchem

Lees ook

BoumansStopt0

Doetinchemmers reageren eensgezind op vertrek van burgemeester Boumans

Mark Boumans kondigde donderdagavond zijn afscheid aan als burgemeester van Doetinchem. De 51-jarige Boumans verruilt de functie van eerste burger in Doetinchem voor een nieuwe baan als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag. De inwoners van 'zijn' stad zeggen hem te zullen missen.

BusjevoorViggo

Arriva schrapt busstalling in Terborg na kritiek van inwoners

Streekvervoerder Arriva heeft haar plannen voor een laadplein in Terborg aangepast. In eerste instantie was er sprake dat er ook een bussenstalling zou komen, maar dit gaat niet meer door. Ook gaat de vervoerder geen extra busritten inzetten tussen Terborg en Gaanderen.

GRAEMM0

De Graafschap onderaan, Duivenvoorden houdt vertrouwen: 'Dit is de club onwaardig'

Vier punten uit zeven wedstrijden en hekkensluiter van de Keuken Kampioen Divisie. Het is de harde realiteit voor De Graafschap. De competitiestart is voor de Superboeren ver onder de maat, maar trainer Thomas Duivenvoorden blijft vertrouwen houden in zijn ploeg. Zondag moet thuis tegen FC Den Bosch de broodnodige winst volgen.

MexMeerdinkNIETVANONS

Vader trots na Oranje-debuut Meerdink: ‘Het was een supermooi moment’

De uit Winterswijk afkomstige Mexx Meerdink heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De spits van AZ viel na een half uur spelen in tijdens het Nations League-duel tegen Duitsland en liet direct een goede indruk achter. Nederland speelde uiteindelijk met 1-1 gelijk.

ulft112

Moeder met baby naar ziekenhuis na botsing in Ulft

Bij een ongeval bij Ulft zijn vrijdagochtend twee auto’s zwaar beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen, wel moet een moeder met haar baby ter controle naar het ziekenhuis.

BoumansStopt0

Met gemengde gevoelens stopt Boumans als burgemeester: ‘Ik heb hier mezelf kunnen zijn’

Na bijna tien jaar als burgemeester neemt Mark Boumans per 1 december afscheid van de gemeente Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Het nieuws kwam hard aan bij de gemeenteraad. Boumans vertrekt met gemengde gevoelens: “Dit stadhuis, de stad, dat voelt als een warme en goed passende jas.”