gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gezamenlijke aanpak ondermijning werpt vruchten af

f54b2de8fca779ce3d7de8d19fd7f577.jpg

De Achterhoekse gemeenten hebben afgelopen week samen met de andere gemeenten uit Noord- en Oost-Gelderland een integrale controle gedaan op het gebied van ondermijning. Tijdens de 'Week tegen Ondermijning' van 21 tot en met 27 mei zijn er in de regio 399 locaties, 900 garageboxen en 203 voertuigen gecontroleerd.

Viggo Zweverink | Bart Sollman |  | Aangepast op
"We willen met acties kennis overdragen en mensen daarmee weerbaar maken tegen criminaliteit", zegt burgemeester van deelnemende gemeente Oost Gelre Annette Bronsvoort. "We hebben in de afgelopen week gezien dat dat veel oplevert." Tijdens de controle werd onder andere gekeken naar criminaliteit in het buitengebied, huisvesting van arbeidsmigranten en illegale prostitutie. Bij de controles zijn elf mensen aangehouden voor betrokkenheid bij productie en handel of bezit van verdovende middelen.

In totaal zijn er, voornamelijk is gemeenten buiten de Achterhoek, 14.000 joints, bijna 50 kilo hennep, 200 gram harddrugs, 15 kilo hasj, 56 hennepkweekpotten, 13 kilo tabak en 64 pakketten met vapes aangetroffen. Ook is er ruim 10.000 euro in contact geld in beslag genomen. Hierbij waren onder andere de politie, gemeenten, Nederlandse Arbeidsinspectie, Douane, UVW, Koninklijke Marechaussee en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit betrokken. "Het is van belang om als één overheid op te treden en samenwerkingen te blijven ontplooien", aldus Saman Hassan, sectorhoofd politie Noord- en Oost-Gelderland. "Dit kunnen we niet alleen."

Ondermijningsbus
Een onderdeel van de 'Week tegen Ondermijning' is het voorlichten van inwoners over ondermijning. In Eefde, Zutphen, Brummen en Voorst stond afgelopen week een ondermijningsbus waar inwoners konden leren hoe zijn een XTC-lab, cocaïnewasserij en hennepkwekerij kunnen herkennen.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-23 at 22.59.28.jpeg

Burgemeester Werger na vernielingen Isala college Silvolde: ‘Uitermate triest’

Burgemeester Laura Werger van de gemeente Oude IJsselstreek heeft zich donderdagavond tijdens de raadsvergadering uitgesproken over de gebeurtenissen op het Isala college in Silvolde afgelopen dinsdag. De school werd in de avond voor de laatste schooldag vernield en beklad door een grote groep mogelijke leerlingen.

JMO-20260423-ContractJoranHardeman-SF0001.JPG

Hardeman langer bij De Graafschap, verdediger tekent tot 2029

Verdediger Joran Hardeman heeft zijn contract bij De Graafschap met drie jaar verlengt. De 24-jarige Superboer, die na lang blessureleed sinds kort weer op het veld staat, tekent tot de zomer van 2029 bij.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 19.34.45.jpeg

Eerste plannen De Kruisberg Doetinchem op tafel: wonen, natuur en erfgoed centraal

De herontwikkeling van de voormalige gevangenis De Kruisberg in Doetinchem krijgt steeds meer vorm. Tijdens een informatieavond voor omwonenden kwamen zo’n negentig geïnteresseerden kijken naar de eerste visie van projectontwikkelaar Ter Steege. Volgens gebiedsontwikkelaar Ronald van Ommen was de bijeenkomst een eerste stap in een proces dat nog verder vorm moet krijgen.

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.

De Belevenis0.jpg

Geen lichtjesfestijn 'De Belevenis' in Engbergen dit jaar

Voorlopig komt er geen nieuwe editie van De Belevenis in Gendringen. De organisatie laat via een bericht op Facebook weten dat er in 2026 geen editie van de lichtjesroute plaatsvindt in natuurgebied Engbergen. Het is echter niet zo dat de stekker uit het evenement is getrokken.