gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gelderse SP voert actie voor dubbelspoor

f11b5ce953c820b4cc43a6210d858ba1
Redactie REGIO8 |

‘’Iedereen is hartstikke enthousiast. Mensen die dagelijks gebruik maken van deze spoorlijn die weten dat er nog wel eens een storing optreedt en dat dan alles stil staat’’, vertelt Statenlid Maurits Gemmink. ‘’Het speelt al zo lang, het wordt echt tijd dat de provincie over de brug komt. Daarom zetten mensen graag een handtekening.’’

De SP zamelt woensdag puzzelstukjes in met daarop handtekeningen van reizigers. ‘’Geld van de provincie zou het laatste puzzelstukje wat nog op zijn plek moet vallen. Daarom deze ludieke actie. Mensen mogen een handtekening zetten, die gaan we overhandigen aan de Commissaris van de Koning.’’ Dubbelspoor zou er voor zorgen dat de Achterhoek beter en sneller bereikbaar wordt. Op dit moment wordt er al gewerkt aan een dubbelspoor tussen Zevenaar en Didam.

Foto: SP

Lees ook

HELGRA10

De Graafschap opent in Helmond: 'Nu gaat het om de knikkers'

Het gaat beginnen voor De Graafschap. Op Sportpark Pluimerskamp in Zelhem werd vrijdag onder toeziend oog van tientallen supporters getraind en voorbereid voor zondagmiddag. De Doetinchemmers trappen dan hun achtste seizoen op rij in de eerste divisie af met een bezoek aan Helmond Sport.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 15.15.40

Kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in centrum Doetinchem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de Europaweg in Doetinchem. De kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in het centrum.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 14.37.15

Weerboer Gerrit voorspelt een zomers weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij sluis de Pol bij Gaanderen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.11.35

Erwin Versteeg beoogd wethouder Berkelland als opvolger Koenderink

Samen voor Berkelland draagt de Enschedese Erwin Versteeg voor als wethouder in de gemeente Berkelland. Versteeg wordt hiermee de opvolger van Ton Koenderink die na vijf dagen stopte als wethouder. Versteeg is momenteel raadslid in Enschede namens Belang van Enschede.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.02.19

Koninklijke Marechaussee betrokken bij ongeval in Beek

Een auto van de Koninklijke Marechaussee is vrijdagmiddag betrokken geraakt bij een ongeval in Beek. Het verkeer wordt om het ongeval geleid.

4-DSC08136

De Graafschap legt Jannes Wieckhoff vast: Duitse rechtsback tekent voor twee jaar

De Graafschap heeft donderdagmiddag de Duitser Jannes Wieckhoff gepresenteerd. De 26-jarige rechtsback komt transfervrij over van competitiegenoot Heracles Almelo.