gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Forse toename van aantal patiënten bij SKB Winterswijk

444b2ff12bd5b71fcf3472df40295276.jpg

De Spoedeisende Hulp (SEH) van het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) in Winterswijk is in 2022 druk bezocht. Vrijdag kwam de 13.000e patiënt op de SEH binnen, terwijl het aantal patiënten vorig jaar rond de 12.000 lag.

Serena Speet |
"We vermoeden dat de stijging te maken heeft met de vergrijzing in onze regio en dat mensen langer thuis blijven wonen", aldus Inge de Wit, bestuurder van het SKB. "Een ongeluk zit in een klein hoekje." Naast ongelukken komen patiënten ook binnen voor andere klachten, zoals een blindedarmontsteking of gebroken vinger. Ondanks de volgens hun opvallende groei in het aantal patiënten, ziet het SKB geen toename van bepaalde patiëntgroepen of klachten. Wel telde de SEH de afgelopen jaren volgens De Wit veel COVID-patiënten: "En nu zitten we midden in het griepseizoen, waardoor we meer patiënten ontvangen." Of het aantal patiënten in 2023 verder toe zal nemen kan het SKB nog niet zeggen.

"Niemand vindt het fijn om op de SEH terecht te komen. Toch zijn er dit jaar aanzienlijk meer mensen naar onze SEH verwezen", vertelt De Wit. "Dit laat zien hoe belangrijk het is dat wanneer patiënten ons nodig hebben, de acute zorg in de Achterhoek dichtbij is." Om die reden is het SKB blij met de motie over het behoud van de SEH bij streekziekenhuizen die door de Tweede Kamer is aangenomen.

Voorkomen is beter dan genezen

Preventie speelt volgens De Wit een belangrijke rol: "Door nog beter samen te werken met onze ketenpartners kunnen we in sommige situaties voorkomen dat iemand met spoed zorg nodig heeft." De Wit hoopt in de toekomst een spoedplein te realiseren. "Een combinatie van ziekenhuiszorg en andere zorg", legt de bestuurder uit. "Zo kunnen we patiënten in onze regio zo snel mogelijk de juiste spoedzorg op de juiste plek bieden." In 2023 hoopt SKB een manier te vinden om zo'n spoedplein te realiseren.

Foto: SKB Winterswijk

Lees ook

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.

kunstwandelroute30.jpg

Kunstwandelroute voor de tweede keer in ’s-Heerenberg: ‘Zelfs beter dan Hummelo’

Voor het tweede jaar strijkt de kunstwandelroute neer rond Kasteel Huis Bergh. Deze editie is een feestelijke voor de organisatie, ze doen het voor de 25e keer. Eerder vond het evenement plaats in Hummelo, maar door problemen met de landgoedeigenaar moesten ze uitwijken. Voor deze editie heeft de organisatie nog wel een cheque van de gemeente Bronckhorst meegekregen.