gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Extra beveiliging bij raadsvergadering Montferland in verband met protest

a4f0289ec3a528bdc045261be904490f.jpg

Burgemeester Harry de Vries heeft in een mail aan alle raadsleden aangekondigd dat extra beveiliging aanwezig is bij de raadsvergadering van de gemeente Montferland in ’s-Heerenberg donderdagavond. Een groep inwoners uit Didam heeft aangekondigd aanwezig te zijn om hun onvrede te uiten over de voorgenomen komst van een AZC in dat dorp.

Bart Sollman |  | Aangepast op
‘De gemeente Montferland is van plan om 250 asielzoekers in Didam te huisvesten. Wij als burgers van Montferland zijn het hier niet mee eens en willen graag de veiligheid van ons en onze kinderen kunnen blijven waarborgen en staan dus op’, valt er te lezen in een statement op de Facebookpagina ‘Geen AZC in Montferland/Didam e.o’. Daarna volgt er een oproep: ‘Komt u samen met ons vredig protesteren op Donderdag 14 November om 19:00 bij het gemeente huis Goudenhanden in ‘s- Heerenberg?’ Hoeveel mensen er op het protest afkomen is niet duidelijk.

Burgemeester De Vries heeft naast de extra beveiliging enkele aanvullende maatregelen aangekondigd om de raadsvergadering rustig te laten verlopen. In een mail aan de raadsleden meldt hij dat de gemeente contact heeft gehad met de initiatiefneemster van de protestgroep op Facebook. De gemeente onderzoekt of de oproep om massaal naar de raadsvergadering te komen, formeel als een demonstratie geldt. In dat geval moet er een melding worden gemaakt.

De burgemeester staat open om voorafgaand aan de vergadering buiten in gesprek te gaan met de demonstranten. Er gelden strikte toegangsregels: slechts twintig mensen mogen in de ruimte naast de raadzaal, waar spandoeken zijn toegestaan. In de raadzaal zelf zijn spandoeken verboden, en dit wordt strikt gehandhaafd.

Ook wordt de gang naar de woonruimtes in het gemeentehuis vrijgehouden. De politie houdt contact met de gemeente om de situatie te monitoren. De burgemeester vraagt raadsleden om terughoudend te zijn over het onderwerp. Inhoudelijk wordt het onderwerp dan ook niet behandeld in de vergadering van donderdag.

Lees ook

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.