gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Extra beveiliging bij raadsvergadering Montferland in verband met protest

a4f0289ec3a528bdc045261be904490f.jpg

Burgemeester Harry de Vries heeft in een mail aan alle raadsleden aangekondigd dat extra beveiliging aanwezig is bij de raadsvergadering van de gemeente Montferland in ’s-Heerenberg donderdagavond. Een groep inwoners uit Didam heeft aangekondigd aanwezig te zijn om hun onvrede te uiten over de voorgenomen komst van een AZC in dat dorp.

Bart Sollman |  | Aangepast op
‘De gemeente Montferland is van plan om 250 asielzoekers in Didam te huisvesten. Wij als burgers van Montferland zijn het hier niet mee eens en willen graag de veiligheid van ons en onze kinderen kunnen blijven waarborgen en staan dus op’, valt er te lezen in een statement op de Facebookpagina ‘Geen AZC in Montferland/Didam e.o’. Daarna volgt er een oproep: ‘Komt u samen met ons vredig protesteren op Donderdag 14 November om 19:00 bij het gemeente huis Goudenhanden in ‘s- Heerenberg?’ Hoeveel mensen er op het protest afkomen is niet duidelijk.

Burgemeester De Vries heeft naast de extra beveiliging enkele aanvullende maatregelen aangekondigd om de raadsvergadering rustig te laten verlopen. In een mail aan de raadsleden meldt hij dat de gemeente contact heeft gehad met de initiatiefneemster van de protestgroep op Facebook. De gemeente onderzoekt of de oproep om massaal naar de raadsvergadering te komen, formeel als een demonstratie geldt. In dat geval moet er een melding worden gemaakt.

De burgemeester staat open om voorafgaand aan de vergadering buiten in gesprek te gaan met de demonstranten. Er gelden strikte toegangsregels: slechts twintig mensen mogen in de ruimte naast de raadzaal, waar spandoeken zijn toegestaan. In de raadzaal zelf zijn spandoeken verboden, en dit wordt strikt gehandhaafd.

Ook wordt de gang naar de woonruimtes in het gemeentehuis vrijgehouden. De politie houdt contact met de gemeente om de situatie te monitoren. De burgemeester vraagt raadsleden om terughoudend te zijn over het onderwerp. Inhoudelijk wordt het onderwerp dan ook niet behandeld in de vergadering van donderdag.

Lees ook

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.