gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Extra beveiliging bij raadsvergadering Montferland in verband met protest

a4f0289ec3a528bdc045261be904490f.jpg

Burgemeester Harry de Vries heeft in een mail aan alle raadsleden aangekondigd dat extra beveiliging aanwezig is bij de raadsvergadering van de gemeente Montferland in ’s-Heerenberg donderdagavond. Een groep inwoners uit Didam heeft aangekondigd aanwezig te zijn om hun onvrede te uiten over de voorgenomen komst van een AZC in dat dorp.

Bart Sollman |  | Aangepast op
‘De gemeente Montferland is van plan om 250 asielzoekers in Didam te huisvesten. Wij als burgers van Montferland zijn het hier niet mee eens en willen graag de veiligheid van ons en onze kinderen kunnen blijven waarborgen en staan dus op’, valt er te lezen in een statement op de Facebookpagina ‘Geen AZC in Montferland/Didam e.o’. Daarna volgt er een oproep: ‘Komt u samen met ons vredig protesteren op Donderdag 14 November om 19:00 bij het gemeente huis Goudenhanden in ‘s- Heerenberg?’ Hoeveel mensen er op het protest afkomen is niet duidelijk.

Burgemeester De Vries heeft naast de extra beveiliging enkele aanvullende maatregelen aangekondigd om de raadsvergadering rustig te laten verlopen. In een mail aan de raadsleden meldt hij dat de gemeente contact heeft gehad met de initiatiefneemster van de protestgroep op Facebook. De gemeente onderzoekt of de oproep om massaal naar de raadsvergadering te komen, formeel als een demonstratie geldt. In dat geval moet er een melding worden gemaakt.

De burgemeester staat open om voorafgaand aan de vergadering buiten in gesprek te gaan met de demonstranten. Er gelden strikte toegangsregels: slechts twintig mensen mogen in de ruimte naast de raadzaal, waar spandoeken zijn toegestaan. In de raadzaal zelf zijn spandoeken verboden, en dit wordt strikt gehandhaafd.

Ook wordt de gang naar de woonruimtes in het gemeentehuis vrijgehouden. De politie houdt contact met de gemeente om de situatie te monitoren. De burgemeester vraagt raadsleden om terughoudend te zijn over het onderwerp. Inhoudelijk wordt het onderwerp dan ook niet behandeld in de vergadering van donderdag.

Lees ook

OngevalBlur3.jpg

Kettingbotsing met vier voertuigen nabij Groenlo: twee personen gewond

Bij een kettingbotsing op de Ruurloseweg ter hoogte van Groenlo zijn woensdagochtend twee personen gewond geraakt. Er waren vier voertuigen betrokken bij het ongeval.

rechtbankZutphen.jpg

Misbruikzaak zwembad Zelhem niet achter gesloten deuren

De misbruikzaak tegen de zwembadstagiair uit Zelhem wordt niet achter gesloten deuren behandeld. De rechtbank heeft dinsdag dit verzoek van de advocaat van de verdachte afgewezen.

a12.jpg

Opknapbeurt IJsselbrug A12 van start: wekenlang extra reistijd voor Achterhoekers

Rijkswaterstaat start dinsdagavond 7 april om 21.00 uur met groot onderhoud aan de IJsselbrug op de A12 bij Arnhem. Achterhoekers die dagelijks richting Arnhem reizen, krijgen te maken met vertraging: de extra reistijd kan oplopen tot ongeveer een uur.

Orion Stars winst beker foto Orion Stars.JPG

Driemaal op rij voor Orion: Doetinchemmers winnen weer volleybalbeker

Orion Stars heeft tweede paasdag met groot machtsvertoon de Nederlandse volleybalbeker gewonnen. De mannen uit Doetinchem wonnen voor het derde jaar op rij. Het Barneveldse SSS werd met 3-0 overklast.

WhatsApp Image 2026-04-06 at 19.40.50.jpeg.crdownload

De Graafschap loopt over Jong AZ heen en tankt vertrouwen richting play-offs

De Graafschap heeft op De Vijverberg een overtuigende zege geboekt. De ploeg van Marinus Dijkhuizen kwam moeizaam tot scoren, maar na een rode kaart voor Jong AZ vielen de doelpunten alsnog en werd het uiteindelijk een overtuigende 5-0 overwinning.

arriva.jpg

Extra treinen in de Achterhoek om overlast werkzaamheden A12 bij Arnhem te beperken

Vervoerder Arriva zet vanaf 13 april extra treinen tussen Didam en Arnhem in tijdens de ochtendspits. Mensen die buiten de spits reizen, kunnen korting op hun reis ontvangen. Door de werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug op de A12 wordt flinke verkeershinder in de Achterhoek verwacht.