gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ex-militair (23) uit Beek verdacht van handel in drugs en wapens, celstraf geëist

Rechtbank Arnhem  goede
Foto: REGIO8

Hij zou gehandeld hebben in onder andere revolvers en gaspistolen en betrokken zijn bij MDMA-, crystal meth- en cocaïneproductie- en handel. De rechtbank in Arnhem behandelde deze maandag de zaak tegen een 23-jarige ex-militair uit Beek (gemeente Montferland).

Omroep Gelderland |  | Aangepast op

De zaak kwam aan het rollen toen de verdachte in oktober 2024 in Ede werd aangehouden voor rijden onder invloed, zo schrijft Omroep Gelderland. Hij had te veel THC, de belangrijkste stof in cannabis, in zijn bloed. Agenten keken toen in de telefoon van de verdachte, die zijn toegangscode gaf. Uit berichten op zijn mobieltje bleek dat de man mogelijk betrokken was bij drugs- en wapenhandel.

Zijn telefoon werd verder onderzocht. De Koninklijke Marechaussee trof meer afbeeldingen en chats aan. Gesprekken in Snapchat en ook Signal gingen over pillen, MDMA, XTC en wapens. Het Snapchataccount op het toestel is volgens de marechaussee aan de verdachte te linken.

'Geen eitjes of fruit, maar drugs en wapens'
Er werden berichten uitgewisseld met prijzen per pil, afhankelijk van hoeveel MDMA er in zit. De oud-militair zou verder als tussenpersoon hebben opgetreden bij de drugshandel door pillendrukmachines te leveren en bolletjesslikkers te werven die van of naar Sint Maarten wilden reizen.

In chats werd verder gesproken over 'eitjes' , 'snoepjes' en 'fruit'. Volgens het Openbaar Ministerie is dat versluierd taalgebruik en gaat het om drugs en wapens.

Wapen in kast in huis medeverdachte
Hij zou een medeverdachte hebben benaderd om in Westervoort een omgebouwd semiautomatisch gaspistool op te halen en dat in Harderwijk af te leveren. Dat laatste gebeurde niet. Bij een huiszoeking in de woning van deze 26-jarige man werd het wapen in een doos in een kast gevonden.

Op de telefoon van de verdachte zijn volgens de rechter heel veel foto’s van wapens, waaronder pistolen en revolvers, en munitie aangetroffen.

'Droombaan verloren'
De verdachte beriep zich bij vrijwel alle vragen van de rechters op zijn zwijgrecht, maar vertelde wel hoe het met hem gaat. Toen hij werd aangehouden voor rijden onder invloed, was hij in dienst als militair. Door een blessure kon hij niet verder als marinier en zou hij ontslag krijgen. "Ik heb m'n droombaan verloren omdat ik met m'n enkel zat en ben m'n buddies verloren", zei een emotionele verdachte.

De man zat enige tijd vast. Nadat hij voorlopig op vrije voeten kwam, heeft hij hulp gezocht voor zijn psychische problemen en hoopt binnenkort te beginnen aan zijn behandeling. Hij is met steun van familie een eigen bedrijf begonnen dat goed loopt.

Celstraffen geëist
De officier van justitie eist 36 maanden celstraf, waarvan zes voorwaardelijk, een behandelverplichting en een meldplicht. De man uit Beek heeft volgens haar als handelaar of makelaar in verboden wapens opgetreden en ook drugshandel acht zij bewezen.

De advocaat van de 23-jarige stelde de rechtmatigheid van het doorzoeken van de telefoon van de verdachte ter discussie. Ook is volgens hem niet vast te stellen dat het Snapchataccount op de telefoon in de tenlastegelegde periode gebruikt is door de verdachte of dat hij de enige gebruiker is. Verder is nergens zijn DNA aangetroffen. Hij pleitte voor vrijspraak.

Tegen twee medeverdachten van betrokkenheid bij de handel van het in Westervoort opgehaalde wapen zijn gevangenisstraffen geëist. 289 dagen, waarvan 120 voorwaardelijk, en 120 uur taakstraf tegen de 26-jarige verdachte. En 94 dagen, waarvan 90 voorwaardelijk, en 80 uur taakstraf tegen een 25-jarige man.

De rechtbank doet 22 mei uitspraak.

 

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op FC Utrecht

De Graafschap heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de oefencampagne in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen van eredivisionist FC Utrecht. In Elinkwijk werd het 1-2 voor de Doetinchemmers.

Hoogwater0

Olburgen en Steenderen in beeld voor mogelijke rivierverruiming langs de IJssel

Het gebied tussen Olburgen en Steenderen is in beeld als mogelijke locatie voor toekomstige rivierverruiming langs de IJssel. Deskundigen adviseren om te onderzoeken of hier binnendijks ruimte kan worden gereserveerd, zodat de rivier in de toekomst meer water veilig kan afvoeren bij extreem hoogwater. Het gaat nog niet om een vastgesteld plan, maar om een verkenning binnen het landelijke programma Ruimte voor de Rivier 2.0.

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.