gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Evenementencentrum De Hofnar in Aalten sluit de deuren

ccc8312c989711503d338f62df6b7f12

Evenementencentrum De Hofnar in Aalten sluit eind maart de deuren. Door sterk gestegen energiekosten en een slecht geïsoleerd pand komt er na acht jaar een einde aan de evenementen, concerten, theatervoorstellingen en feesten in het gebouw.

Davie Klein Gunnewiek |
“Het is één van de moeilijkste beslissingen die we ooit hebben genomen”, laat het evenementencentrum op haar Facebookpagina weten. “We kijken dankbaar terug op een mooie, onvergetelijke tijd. Het is goed zo.” Vorige maand werd De Hofnar nog voor de tweede keer uitgeroepen tot populairste horecalocatie van Midden Nederland. Vele nationale-, en internationale artiesten stonden de afgelopen acht jaar op het podium in Aalten. Volgens het evenementencentrum is nog wel geprobeerd om samen met het bestuur van De Hofnar het pand te verduurzamen. “Ondanks de vele pogingen om die veranderingen te bewerkstelligen moeten we helaas constateren dat het niet gelukt is”, aldus het evenementencentrum in een reactie op sociale media.

In het pand heeft ook onder meer het repaircafé, de Aaltense Bridgeclub, het Aaltens Mannenkoor en de schilderclub een plek. Of de sluiting van het evenementencentrum consequenties heeft voor deze verenigingen is op dit moment nog niet bekend. Tot eind maart staan er nog vijf evenementen gepland in De Hofnar, waaronder de Foute Party van Q-Music, een Irish Afternoon en een internationaal tributefestival met hardrockbands.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-29 at 15.24.46

Meisje gewond na aanrijding in Doetinchem

Een meisje is maandagochtend gewond geraakt bij een aanrijding op de Houtsmastraat in Doetinchem. De traumahelikopter werd opgeroepen, maar die hoefde uiteindelijk niet ter plaatse te komen.

Tanken10

Einde tankkorting in Duitsland: nog twee dagen goedkoop ‘volgooien’

De periode waarin de benzineprijzen in Duitsland tot zo’n 35 cent lager zijn dan in Nederland, loopt af. Op 1 juli komt er een einde aan de tankkorting die twee maanden geleden inging. Op 1 mei van dit jaar verlaagde bondskanselier Friedrich Merz de accijns op brandstof met 17 cent, wat direct te merken was in de portemonnee van mensen.

Iriszorg0

IrisZorg tevreden na verhuizing van opvang Doetinchem: 'Hangt veel meer rust'

Nadat de gemeenteraad van Doetinchem in februari van dit jaar instemde met de komst van een nieuwe opvanglocatie voor dak- en thuislozen aan de Amphionsstraat, is de verhuizing inmiddels afgerond. Volgens IrisZorg is de overgang van de oude panden naar het nieuwe gebouw soepel verlopen en zijn de eerste ervaringen van bewoners, medewerkers en omwonenden positief.

Vaandelhulde_eind

Kringdag 595-jarig jubileum: Netterden en Vrasselt vieren dezelfde traditie net even anders

Reeds jaren kan het Netterdense schuttersgilde rekenen op hun Duitse vrienden van schutterij Antonius uit Vrasselt- Emmerich. Ze zijn vast deelnemer bij de schuttersfeesten van Sint Walburgis in het grensdorp. En hoewel er veel gelijkenissen zijn, verwonderen de Duitsers zich over hoe het feest eraan toegaat, zoals gisteren bij de kringdag van Kring de Achterhoek ter ere van het 595-jarig bestaan van het Netterdense gilde.

WhatsApp Image 2026-06-29 at 12.48.46

Nederlandse én Duitse brandweer zoeken naar persoon in watergat Isselburg

Met man en macht wordt er gezocht naar een persoon in een watergat bij Isselburg net over de grens bij Gendringen. Bij het water werden een fiets en meerdere persoonlijke spullen aangetroffen. De Duitse hulpdiensten zoeken met assistentie van brandweer Gendringen naar de persoon in het water, als is het de vraag of deze er überhaupt in ligt.

LangeMannen10

Lange Mannen van TeamNL stellen finaleplek veilig in snikhete Saza Topsporthal

De Nederlandse volleyballers hebben zaterdag en zondag gewonnen van Israël in de Saza Topsporthal in Doetinchem, in de halve finale van de CEV European League. Ondanks het behalen van de finale, ging het na afloop vooral over de zomerse omstandigheden.