gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Europese Bedrijfsspelen in de Achterhoek

00ac87a95efffbfcc3cfe18ef56de7ba

Twee onderdelen van de Europese Bedrijfsspelen vinden komende zomer plaats in de Achterhoek. De volleybalwedstrijden worden gespeeld in de Topsporthal in Doetinchem, terwijl Montferland gastheer is van het wielrennen.

Jasper Hazelaar |
De regio maakt zo onderdeel uit van het evenement dat de gemeente Arnhem, in samenwerking met onder meer de provincie, organiseert. “De Achterhoek wil zich profileren als gezonde regio”, laat een woordvoerder van de gemeente Doetinchem weten over de reden om bij te dragen aan de 'European Company Sport Games'. “Een vitale werkomgeving en vitale werknemers spelen hierin een grote rol.” Volgens Doetinchem zijn er geen kosten verbonden aan de organisatie. De eindverantwoordelijkheid ligt bij de organisator, terwijl Achterhoek in Beweging als partner een bijdrage levert.

Het breedtesportevenement is een verzameling sportwedstrijden voor bedrijfsteams. De organisatie verwacht dat in totaal vijfduizend werknemers van vijfhonderd bedrijven uit tientallen landen deelnemen aan het evenement. Deelnemers kunnen zich voor een bedrag van enkele honderden euro’s tot eind januari inschrijven. De Europese Bedrijfsspelen vinden van 22 tot 26 juni volgend jaar plaats, met trainingscentrum Papendal in Arnhem als epicentrum.

Tweede keer in Nederland
Het is de tweede keer dat de Europese Bedrijfsspelen plaatsvinden in Nederland, nadat de allereerste editie in 1977 in Eindhoven was. De andere sporten binnen het evenement worden gehouden in Arnhem, Apeldoorn, Ede en Nijmegen. Trainingscentrum Papendal is daarbij gastheer van de meeste wedstrijden. Of de deelnemers ook overnachten in de Achterhoek is niet bekend. Ze kunnen zelf kiezen waar de slaapadressen zijn, waarbij het wel gaat om hotels in Gelderland.

‘Groot evenement in Doetinchem’
Bij de presentatie van de begroting van Doetinchem maakte de gemeente bekend 300.000 euro te reserveren voor het organiseren van een groot evenement. Een woordvoerder geeft aan dat het hier niet om de Europese Bedrijfsspelen gaat, maar bevestigt niet welk evenement het wel is: “Dat kunnen we op dit moment nog niet zeggen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 16.14.17

Bisschop Ronald Cornelissen terug op vertrouwde grond tijdens Gaanderense kermis

De kermis in Gaanderen krijgt dit weekend bijzonder bezoek. Bisschop Ronald Cornelissen keert zondag terug naar zijn geboortedorp. Hij draagt in de St. Martinuskerk een speciale gildemis op vanwege het 155-jarig bestaan van schutterij St. Martinus.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.