Ulft, Netherlands

Eten centraal bij nieuw Food Festival Buitenplaats in Doetinchem

Vier dagen lang staat het park bij Villa Ruimzicht in Doetinchem in het teken van het nieuwe Food Festival Buitenplaats. Na een sponsoravond op donderdag kunnen bezoekers drie dagen langskomen in de tuin van het restuarant, waar lokale restaurants 46 verschillende gerechten serveren.
Jasper Hazelaar | 16 augustus 2023 09:17 | Aangepast op 16 augustus 2023 09:17
Het idee ontstond toen de horecaondernemers achter Gringo's en Ruimzicht in gesprek gingen. "Er zijn natuurlijk al leuke evenementen in de stad, zoals binnenkort het Stadsfeest", vertelt Kees Hensen namens de organisatie. "Dat is vooral gericht op muziek, dit is echt gericht op de combinatie van lekker eten, drinken, elkaar ontmoeten en in de tuin zitten." Naast Gringo's en de twee restaurants in Ruimzicht, zijn er ook gerechten van LEV FoodBar, Lola, Macamba, Pinchos en Eetwinkel Van Mien te bestellen. "Elke zaak serveert zes verse gerechtjes", aldus Hensen.

De toegang tot het festival is gratis. Bezoekers kunnen het eten kopen met muntjes die 3,20 euro per stuk kosten. De prijs varieert van een tot vier munten per gerecht. Na de opening door sponsoren is donderdagavond ook festival Buitenfilm bij Ruimzicht. Vervolgens wordt er ook vrijdagavond en in het weekend volop gekookt. Zondag, de dag voor het einde van de schoolvakantie, start de dag met een gezamenlijke 'family-workout'. Daarmee wordt geld opgehaald voor het Sikkelcelfonds, het goede doel dat aan het festival is gekoppeld.

'Culinair ook wat laten zien'
De organisatie hoopt elke dag tussen de duizend en 1.500 bezoekers naar Ruimzicht te trekken. Ook de komende jaren moet het evenement doorgaan en worden ook andere restaurants uitgenodigd om mee te doen. "We staan er wel voor open om het komende jaren ook wat groter te maken, hoewel er met acht restaurants en wat foodtrucks al best wat staat", zegt Hensen, die genoeg toekomst ziet voor het Food Festival. "Doetinchem wil de hoofdstad van de Achterhoek zijn, dan moet je ook op culinair gebied wat laten zien."

Foto: Food Festival Buitenplaats

Lees meer over:

Doetinchem|Ruimzicht|Evenementen|

Lees ook

Fietsster gewond na aanrijding met auto in Doetinchem

Een fietsster is vrijdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een automobilist in Doetinchem. ...

Monumentaal hofje in Doetinchem in oude glorie hersteld

75 jaar geleden werd het inmiddels monumentale hofje Brouwerskamp in Doetinchem gebouwd. Binnen de D...

Slang ontsnapt in Doetinchem: 'Het is een onschuldig diertje'

In Doetinchem is sinds woensdagavond een slang vermist. Het gaat om een python van ongeveer een mete...

De Graafschap wint met jeugdige ploeg de stadsderby van DZC'68

De Graafschap speelde dinsdagavond de stadsderby tegen DZC’68 in aanloop naar het nieuwe seizoen. De...

'Italiaans' haventje geopend bij nieuwbouwproject Iseldoks in Doetinchem

Inwoners van het bijna voltooide nieuwbouwproject Iseldoks vierden maandagmiddag feest. De Haven en ...

Kop-staartbotsing zorgt voor chaos tussen Doetinchem en Gaanderen

Een kop-staartbotsing op de weg tussen Doetinchem en Gaanderen heeft donderdagmiddag tijdens de spit...