gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eerste vluchtelingen aangekomen in Zelhem

4b12d8e9b988ffdb0b6c3829bc473603.jpg

De eerste vijftien minderjarige asielzoekers zijn maandag vanuit Ter Apel aangekomen op De Betteld bij Zelhem. De camping doet vanwege het grote tekort aan opvangplaatsen bij het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) tot eind maart dienst als thuis voor maximaal vijftig vluchtelingen.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
"Het ziet er niet zo feestelijk uit en het is een beetje grijs, maar voor ons is dit een feestdag", zegt woordvoerder Henk Jan Kamerbeek van het COA. De eerste vijftien asielzoekers kwamen maandag met taxibusjes naar de camping bij Zelhem toe. “Ik vond ze vrij relaxt binnenkomen", aldus Kamerbeek. “Maar ja, daar kan je niks van zeggen, het zijn kinderen en je weet wat het is met pubers, die gooien niet meteen hun emoties eruit.” Gedurende de week volgen nog 35 andere minderjarige vluchtelingen uit onder meer Eritrea en Syrië. In totaal gaat het om 36 jongens en veertien meiden.

In eerste instantie krijgen de asielzoekers de tijd om te wennen, maar later zijn ze vrij om zich te verplaatsen op De Betteld en in de omgeving. "Dan moet iedereen ook aan de slag", legt Kamerbeek uit. "Mensen moeten hun eigen maaltijd voorzien, boodschappen doen, hun kamers opruimen. De normale klusjes die je thuis ook doet." Het bleek niet mogelijk om onderwijs te regelen op een school in de omgeving. "Dus ze gaan hier gewoon lessen volgen", zegt Kamerbeek. "En ze gaan bezig met het programma wat erbij hoort als je in Nederland aankomt als vluchteling."

Overlast voorkomen
Burgemeester Marianne Besselink van Bronckhorst was aanwezig om de vluchtelingen welkom te heten. Met 24-uurs begeleiding, beveiliging en dagbesteding, waarvoor het COA verantwoordelijk is, moet eventuele overlast worden voorkomen. "We hebben ook een e-mailadres opengesteld voor iedereen in Zelhem en de buurt heeft een telefoonnummer", vertelt Besselink, die oproept om contact op te nemen als er vragen of klachten zijn. "Dan kunnen we samen kijken hoe we kunnen zorgen dat het voor iedereen een prettig verblijf is."

Voetbalwedstrijd
Het COA hoopt dat er een wisselwerking ontstaat met de buurt. "Je ziet weleens dat er voetbalwedstrijdjes worden georganiseerd", zegt Kamerbeek. "En ze gaan buurt maken heb ik begrepen, daar kunnen ook hele mooie dingen uit ontstaan." Besselink weet niet in hoeverre ze onderdeel gaan uitmaken van de samenleving: "Er zal ook een deel hier maar heel kort zijn en niet de hele vier maanden. We hebben initiatieven uit de samenleving. Dat gaan we gewoon opzetten en dan maken we er een mooie vier maanden van."

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.

Neptunus.jpg

Oeps! Inwoners van de Neptunus in Ulft wonen ineens in 'andere' straat

Bewoners van de Neptunus in Ulft moesten even twee keer kijken toen ze de straat in kwamen rijden. In de planetenbuurt in Ulft worden de straatnaamborden vervangen. Onder andere de Dierenriem, Jupiter en Boogschutter kregen een nieuw straatnaambord. Maar de Neptunus? Dat werd ineens de Neptunis.