gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eerste vaccinatie van Achterhoek uitgevoerd

4642a1a2dac822750f26bd47f8f897b3.jpg

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem is woensdagmiddag om klokslag 16.00 uur gestart met het vaccineren van medewerkers tegen het coronavirus. Longarts Hugo van Bergeijk kreeg in het auditorium als een van de eersten het Pfizer-vaccin geïnjecteerd.

Jasper Hazelaar |

"Een klein prikje, ik voelde er weinig van”, zegt Van Bergeijk na zijn vaccinatie. “Ik heb geen last van klachten dus ik kan zo weer aan het werk.” De bedoeling was dat hij de allereerste was, maar internist Steven de Rijk ging Van Bergeijk voor. Hoewel de vraag naar de vrijwillige vaccinaties binnen het Slingeland volgens crisiscoördinator corona Lucy Aalders groot is, is slechts een beperkte groep woensdag, donderdag en vrijdag welkom om het vaccin te krijgen. “We hebben echt maar heel weinig vaccins op dit moment, dus onze eerste prioriteit ligt bij de professionals dichtbij de acute zorg”, aldus Aalders, die daarmee doelt op IC-medewerkers en artsen en verpleegkundigen die op de corona-afdeling en de spoedeisende hulp werken.

Het coronavirus heeft veel invloed op het Slingeland. Zo is planbare zorg afgeschaald om voldoende capaciteit te hebben voor de behandeling van coronapatiënten. De druk heeft de afgelopen tijd op momenten geleid tot een opnamestop op de spoedeisende hulp. Door samenwerking binnen het Regionaal Overleg Acute Zorgketen komt de zorg dan niet in gevaar. “Als we problemen hebben, bellen we het Rijnstate”, legt crisiscoördinator Aalders uit. “Tot nu toe lukt dat goed, maar we maken ons af en toe zorgen hoe de komende acht of negen weken eruit zien.”

Licht aan het eind van de tunnel
De druk van het coronavirus op het Doetinchemse ziekenhuis blijft voorlopig, ondanks de korte vreugde over de start van de vaccinaties. Wanneer het licht aan het einde van de tunnel in zicht komt qua coronacrisis? “Ik geloof dat er altijd licht is, maar als je vraagt wanneer dat is, weet ik het niet”, zegt Aalders. “Ik hoop dat het ergens in de zomer is. Maar tot hoe lang we dit nog moeten volhouden, ik weet het niet.”

Foto: REGIO8

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.