gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eerste stemmen uitgebracht in Doetinchem

b7ba838900bbcb674b5bb38794f67dbd.jpg

Inwoners van Doetinchem kunnen vanaf maandagochtend fysiek hun stem uitbrengen in onder andere het Waterschapsgebouw. Het vroegstemmen is in het leven geroepen zodat risicogroepen veilig naar de stembus kunnen.

Serena Speet |

"De eerste stemmers stonden om 07.25 uur al voor de deur", aldus Fred Marttin, voorzitter van het stembureau in het Waterschapsgebouw. "Sommige mensen zijn heel bang om besmet te raken met corona, die kunnen vandaag en morgen veilig stemmen." Voor het eerst zijn de Tweede Kamerverkiezingen verdeelt over drie dagen, zodat risicogroepen verspreid naar de stembus kunnen. Marttin maakte in zijn functie als voorzitter van een stembureau al vaker verkiezingen in Doetinchem mee en merkt dat stemmen in coronatijd anders is dan in andere jaren: "We hebben maatregelen genomen zodat de kans op een coronabesmetting zo klein mogelijk is."

Bezoekers die op maandag in het Doetinchemse stembureau hun stem uitbrachten zijn blij met de genomen maatregelen. "Iedereen heeft voldoende ruimte om afstand te houden", aldus stemmer Paula Mulder, die in de risicogroep valt. Ook Theo Thuys brengt op maandagochtend zijn stem uit: "Ik vind het belangrijk dat ik kan stemmen." Thuys en Mulder zijn naar eigen zeggen niet bang geweest voor besmetting met het coronavirus tijdens het uitbrengen van hun stem.

Tellen gebeurt woensdag
De stemmen die op maandag en dinsdag worden uitgebracht worden pas op woensdag, de dag van de verkiezingen, geteld. "De stembus wordt vanavond opgehaald en de stemmen worden op woensdag in het gemeentehuis van Doetinchem geteld", weet de voorzitter. Ook de briefstemmen worden volgens Marttin geteld in het gemeentehuis.

Geopende stemlocaties
Op maandag en dinsdag kunnen Doetinchemse vroegstemmers naast het Waterschapsgebouw ook terecht in het Stadhuis, De Stadswal, het verenigingsgebouw Ons Huis, sporthal De Pol en ontmoetingsruimte Gereformeerde Gemeente om hun stem uit te brengen. Briefstemmers kunnen hun stem tot en met woensdag 21.00 uur inleveren op het Stadhuis in Doetinchem.

Foto: REGIO8

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.