gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Een mensenmens met passie voor erfgoed, dit is de nieuwe burgemeester van Bronckhorst

065cc51e01e9c431a08e871cfee3c522.jpg

Bronckhorst heeft donderdagavond de nieuwe burgemeester van de plattelandsgemeente voorgedragen. "Daadkracht op het gebied van ondermijning, een man van het volk en een passie voor cultuur en geschiedenis." Dat zijn de woorden waarmee enkele fractievoorzitters in de gemeente IJsselstein Van Domburg omschrijven.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
Om half tien werd de nieuwe burgemeester van Bronckhorst gepresenteerd. Tijdens de extra ingelaste raadsvergadering maakten raadsleden en inwoners kennis met Van Domburg. De huidige burgemeester van IJsselstein liet donderdagavond al weten dat hij zich in Bronckhorst ook sterk wil maken tegen drugscriminaliteit. "Je kunt je voorstellen dat, als ik op 13 januari word geïnstalleerd, ik ook heel snel met de politie om tafel zit. Gewoon kennismaken en horen wat er speelt. Dus ik laat me eerst maar eens volledig bijpraten," zegt Van Domburg. "Dan zullen we zien of het nodig is om als burgemeester daar ook maatregelen te nemen ter voorkoming of bestrijding van bijvoorbeeld ondermijning. En als dat nodig blijkt, dan ben ik daar niet bang voor."

Van Domburg is nu nog burgemeester van één kern; vanaf januari worden dat er 44. Het feit dat Bronckhorst 44 kernen heeft, elk met een eigen identiteit, ziet Van Domburg als een mooie uitdaging. "En dan wil ik niet zomaar een flitsbezoek doen. Ik wil daar echt de tijd voor nemen. De ene kern is natuurlijk veel groter en uitgebreider dan de andere, maar ik wil vooral de tijd nemen. Ik weet ook nog niet of ik dit alleen doe of dat ik zeg: wethouders of raadsleden gaan mee," zegt de voorgedragen burgemeester. "Ik wil meteen die klik met de bevolking maken. Niet alleen als burgemeester, maar ook samen met raadsleden en collegeleden. We gaan kijken of dat lukt."

Erfgoed
Volgens Marlieke van Schalkwijk, fractievoorzitter van de PvdA in IJsselstein, moet het helemaal goedkomen in Bronckhorst. "Ik denk dat het aantal kernen een mooie uitdaging voor hem gaat zijn. Hij houdt van oldtimers, dus hij kan elke week mooi met zo’n auto de kernen ontdekken," zegt Van Schalkwijk. "Veiligheid was zijn belangrijkste thema. De historische binnenstad van IJsselstein ging hem ook erg aan het hart. Ik denk dat hij goed in Bronckhorst past met alle kastelen en landgoederen in de gemeente; hij heeft erfgoed in zijn hart en nieren."

Benaderbaar
Ronald Koehorst, fractievoorzitter van Lokale Democraten IJsselstein, deelt deze mening. "Hij heeft negen jaar bij ons gewerkt, en is erg benaderbaar en sociaal. Echt een mensenmens. Ik denk dat hij goed in de Achterhoek past," zegt Koehorst. "Hij is echt tegen ondermijning; dat is bij ons een belangrijk punt."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Brug ijssel.jpg

Brug tussen Etten en Terborg alwéér dicht voor onderhoud

De brug over de Oude IJssel tussen Etten en Terborg zorgt de komende weken voor hinder. Eerst wordt er gewerkt met verkeersregelaars, later gaat de brug een paar dagen helemaal dicht.

BloemetjesVoorTijn0.png

Last van hooikoorts? Achterhoek kleurt tijdens Pasen rood: ‘Pas op voor de berk’

Een kriebel in je keel, niezen en tranende ogen: het hooikoortsseizoen is in volle gang. Ook in de Achterhoek kunnen voornamelijk pollen van de es en berk je deze weken flink dwarszitten. De regio kleurt rood, pas op tijdens Pasen.

VBGRAFCE0.jpg

Dijkhuizen voorzichtig met spelers in druk paasweekend: ‘Zuinig op zijn’

De Graafschap wacht met twee wedstrijden een druk Paasweekend. Op de Vijverberg is maandagmiddag Jong AZ de tegenstander, maar eerst reizen de Superboeren vrijdag af naar Eindhoven. Met de plaatselijke FC treffen ze een ploeg die qua thuisresultaten in vorm is. In het Jan Louwers Stadion werden de laatste vier wedstrijden gewonnen door de Eindhovenaren.

AspergesElten.jpeg

Aspergeseizoen gestart in Elten: grensafsluiting bij Beek kan invloed hebben op verkoop

Het aspergeseizoen is weer van start gegaan, zo ook bij Winfried Derksen uit Elten, die zijn asperges grotendeels aan Nederlanders verkoopt. Ondanks dat hij een goede oogst verwacht kan de grensafsluiting bij Beek wel gevolgen hebben voor zijn omzet. Toch hoopt hij dat de Nederlanders zijn asperges alsnog weten te vinden.

Achterland20250.png

Festival Achterland in Doetinchem breidt uit: camping en mogelijke brug over Oude IJssel

Festival Achterland krijgt bij de vijftiende editie een flinke make-over. Het Achterhoekse festival breidt uit naar de andere kant van de Oude IJssel met ‘De Overkant’, onderzoekt de aanleg van een tijdelijke brug en werkt aan een nieuwe camping. Met die veranderingen hoopt de organisatie de groeiende drukte beter te spreiden.

WhatsApp Image 2026-04-02 at 09.39.14.jpeg

Zwarte Cross past festivalterrein aan: dit gaat er veranderen

De Zwarte Cross pakt komende editie flink uit met een nieuwe terreinindeling, opvallende podia en een uitbreiding van de motorcrosscompetitie. Bezoekers moeten misschien even wennen, maar volgens de organisatie wordt het festival vooral 'logischer en beter bereikbaar'.