gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dynamite winnaar bij Festunique Beltrum

92fcaaf92b3df4e27d0539ead29c6614.jpg

Dynamite is maandag de grote winnaar geworden van de tiende editie van Festunique in Beltrum. De corsogroep pakte met hun creatie ‘Geschoten’ de hoogste prijs.

Davie Klein Gunnewiek |
De vakjury kende de tweede plek toe aan corsogroep Lintveld met (B)Lijken. De derde plaats ging naar corsogroep The Rising Hoop met hun creatie van het monster van Loch Ness. Het publiek gaf Wielderink met Rock ’n Ride de meeste stemmen. Door de geldende coronamaatregelen kon er dit jaar wederom geen rijdend corso plaatsvinden in Beltrum. De dahliacreaties stonden daarom opgesteld op verschillende plekken in het dorp. Het publiek kon dit jaar zelf een wandeling of fietstocht maken langs de tien grote wagens en enkele kinderwagens. Daarnaast werd het publiek onderweg getrakteerd op verschillende straattheater-acts.

De beste creatie van het jeugdcorso was volgens zowel de jury als het publiek ‘Bouwen aan de toekomst’ van Tijn en Jitske Ribbers. De route langs de verschillende dahliacreaties is nog tot dinsdagavond tien uur te bewonderen.

Foto: Festunique Beltrum

Lees ook

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.