gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duizenden bezwaren tegen proef met landbouwsluis Laag-Keppel

840dff8a9f9eb574f27c62bd290dc51e

Voor de nieuwe proef om de verkeersveiligheid en leefbaarheid in Laag-Keppel te verbeteren nemen de gemeente Bronckhorst en de provincie Gelderland twee besluiten. Twee wegen worden éénrichtingswegen en er wordt weer een landbouwsluis geplaatst.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
De landbouwsluis wordt geplaatst op de IJsselweg. De Hummeloseweg en de Wehlsedijk in Laag-Keppel worden omgezet naar éénrichtingwegen. Voor de besluiten zijn respectievelijk 2.200 bezwaarschriften ingediend. 79 van deze bezwaren worden door de gemeente behandeld. De andere bezwaren zijn kennelijk niet-ontvankelijk. Dit betekent dat deze bezwaarmakers niet als belanghebbende worden gezien, ook maken ze alsnog elke dag gebruik van de weg. ‘Alleen personen met een bijzonder individueel belang zijn belanghebbende en kunnen bezwaar maken tegen een besluit. Daarbij volgt de gemeente jurisprudentie van de Raad van State’, schrijven Bronckhorst en Gelderland.

Op basis van de bezwaren zal de gemeente Bronckhorst eind juni een besluit nemen over de proef. De provincie Gelderland verwacht begin april al de zienswijzen van een reactienota te voorzien. ‘Provincie Gelderland en gemeente Bronckhorst starten samen een proef met twee éénrichtingswegen: de Wehlsedijk (een provinciale weg) en de Hummeloseweg (een gemeentelijke weg). Na afloop van de proef wordt een evaluatie uitgevoerd’, laten de gemeente en provincie weten. ‘Blijkt de maatregel na dat jaar niet effectief genoeg, dan blijft een landbouwsluis bij de Wehlsedijk in beeld als een mogelijk alternatief.’

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.

StationDoetinchem0

Gemeenteraad opnieuw bezorgd over veiligheid rond station Doetinchem

De veiligheid rond station Doetinchem was donderdagavond opnieuw onderwerp van gesprek tijdens de gemeenteraadsvergadering. Fractievoorzitter Ernst Kasteleijn van Gemeentebelangen Doetinchem trok aan de bel, omdat zijn fractie naar eigen zeggen steeds meer signalen ontvangt dat de situatie rond het station weer verslechtert.

aanhouding ulft blur

Verdachte steekincident met slagersmes in Ulft is 55-jarige man uit Doetinchem

De man die donderdag een vrachtwagenchauffeur in Ulft te lijf ging met een slagersmes is een 55-jarige man uit Doetinchem. Het slachtoffer heeft zich moeten laten behandelen aan zijn verwondingen.