gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Droogte gooit roet in eten Paasvuur Velswijk: 'Wij leggen ons neer bij het besluit van de gemeente'

6a007d75be3a4f35b5942ea12b6c5747.jpg

Dit jaar wordt het paasvuur in Velswijk niet aangestoken op Eerste Paasdag. De organisatie heeft donderdag laten weten dat ze van de gemeente Bronckhorst geen toestemming hebben gekregen vanwege de droogte en de bijbehorende risico’s.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
‘Gezien de aanhoudende droogteperiode hebben wij ons neer moeten leggen bij het besluit van de Gemeente Bronckhorst om het paasvuur niet te mogen ontsteken’, laat de organisatie achter het paasvuur op sociale media weten. ‘Hoewel wij dit zeer jammer vinden, respecteren wij dit besluit. De veiligheid en het voorkomen van ongewenste situaties staat immers voorop.’ In 2019 werd het paasvuur ook al afgelast vanwege aanhoudende droogte.

Ondanks dat het vuur niet aangestoken wordt, gaat het feest om 21.00 uur wel van start. Op het festivalterrein in Velswijk worden dus gewoon twee grote feesttenten opgebouwd in de week voor Pasen. Ook wordt de lampionnenoptocht ‘gewoon’ gelopen. ‘Een geliefde traditie die wij wel met veel plezier voortzetten’, aldus de organisatie. De optocht gaat om 20.30 uur van start vanaf dorpshuis D'n Draejer in Velswijk.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep RTV Ideaal

Lees ook

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.