gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Drie jaar celstraf na verwoestende brand in ’s-Heerenberg

a61be03ae935867d6e457f5b0046e08f.jpg

Een 32-jarige man is veroordeeld tot drie jaar celstraf voor brandstichting bij een woning in ’s-Heerenberg. Hij stak in november vorig jaar midden in de nacht zwaar vuurwerk af vanwege een conflict over een scooter, waarna het huis verloren ging door een verwoestende brand.

Jasper Hazelaar |
De bewoner van het huis aan de Schoolstraat kwam met de schrik vrij, maar één van de katten overleefde het vuur niet. De woning moest na de brand worden gesloopt. De rechtbank spreekt van een aanslag van de 32-jarige man: “Hij had daarbij geen oog voor de grote gevolgen van zijn handelen voor anderen.” De opgelegde celstraf is een jaar minder dan de eis van de officier van justitie. Dit omdat een driejarige gevangenisstraf volgens de rechtbank meer recht doet aan wat er in soortgelijke zaken is uitgesproken.

Bij de straf is daarnaast rekening gehouden met de situatie van de dader. “De reclassering ziet een patroon van steeds ernstigere delicten en ziet geen mogelijkheden meer om met interventies het risico op herhaling te beperken of het gedrag van de man te veranderen”, meldt de rechtbank. “De man vindt zelf dat hij geen hulp nodig heeft.” Naast de celstraf, moet de man ook een schadevergoeding van bijna 2.500 euro betalen aan de bewoner.

Drugsdelict
De dader was al eerder veroordeeld voor een drugsdelict en zat hiervoor nog in een proeftijd. Omdat hij nu opnieuw in de fout is gegaan, krijgt hij hiervoor nog twee maanden extra gevangenisstraf opgelegd.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

DeAchterhoek10.png

Gemeenten en bedrijven bundelen krachten onder merk ‘De Achterhoek’

Doormiddel van een gloednieuwe samenwerking tussen Achterhoekse gemeenten en het bedrijfsleven is maandagavond het merk 'De Achterhoek' in de DRU Industriepark gepresenteerd. Met de slogan 'Hier doen we gewoon' hopen de betrokken partijen een gezamenlijke visie uit te dragen naar de rest van het land.

Gorssel, gemeente Lochem.jpg

Verkeerssituatie Gorssel voorbereid op toekomst: groot dertig kilometergebied

De gemeente Lochem wil van vrijwel heel Gorssel een groot dertig kilometergebied maken. Dat staat in het nieuwe plan voor de verkeerscirculatie in het dorp. Met de maatregel wil de gemeente het dorp veiliger en leefbaarder maken, vooral nu er grote ontwikkelingen op de planning staan.

WhatsApp Image 2026-05-18 at 16.41.40.jpeg

Fietser gewond na botsing met vrachtwagen in Aalten

Bij een ernstig ongeval op de kruising van de Hamelandroute en Hoeninkdijk in Aalten is maandagmiddag een fietser gewond geraakt. De hulpdiensten kwamen massaal ter plaatse.

WoningbouwprojectLochem OmroepGLD.jpg

Honderden woningen gepland in Lochem-Oost+, inwoners blijven kritisch

De gemeente Lochem wil de komende jaren fors uitbreiden met woningbouw aan de oostkant van de stad. Lochem heeft flinke ambities als het gaat om woningbouw: tot 2030 wil de gemeente 1300 woningen bouwen, verspreid over de verschillende dorpen in de gemeente.

BoumansWerger.jpg

Burgemeester Boumans naar spoedoverleg, burgemeester Werger zit Achterhoek Raad voor

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem heeft zich afgemeld voor de vergadering van de Achterhoek Raad en de lancering van het merk Achterhoek maandagavond. Hij reist af naar Den Haag voor een spoedoverleg met het kabinet over de onrust rond asielopvang. Burgemeester Laura Werger van Oude IJsselstreek neemt de honneurs waar bij de DRU in Ulft

PaviljoenDeStrang0.png

Paviljoen de Strang in Ulft opent deuren: ‘Bijna handdoek in de ring gegooid’

Het had niet veel gescheeld of Paviljoen de Strang in Ulft zou er helemaal niet komen, nu draait de horecagelegenheid die ook dagbesteding is volop. "Wat ooit begon als een idee tijdens een praatje bij de schutterij, is nu uitgegroeid tot wat het nu is", zegt bestuurslid en één van de kartrekkers Theo Hendriksen.