Ulft, Nederland
Terug

Doetinchemse winkel houdt op met statiegeld cash uitbetalen, maar mag dat wel?

22c2bdbecba27deeecd418dea7d9ecbe.jpg

Zakken vol met plakkerige blikjes en flesjes worden dagelijks ingeleverd bij het statiegeldinleverpunt in de COOP supermarkt van André Postma in Doetinchem. De supermarkteigenaar is klaar met de overlast die het geeft en het dagelijks schoonmaken van de machine, daarom is het statiegeldbonnetje alleen nog maar te verrekenen met boodschappen en wordt het niet als contant geld uitgegeven.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Elke keer worden er veel zakken vol blikjes ingeleverd, en vrijwel altijd in een ontzettend smerige staat”, legt Postma eigenaar van de Coop supermarkt in de wijk Oosseld uit. “De ene keer is het blikje of flesje nog gevuld met plakkerig drinken, en de andere keer zit het vol met vieze tabaksresten. We moeten bijna dagelijks de automaat schoonmaken. We zijn er klaar mee.” Daarom heeft de winkeleigenaar een bordje neergezet met de tekst: ‘Vanaf heden verrekenen we het statiegeld met de boodschappen. Er kan helaas geen contant geld meer worden uitbetaald.’

Een snelle en makkelijke regel om het vieze probleem op te lossen, maar het mag eigenlijk helemaal niet. “Het is voor supermarkten te allen tijde verplicht om het statiegeld uit te betalen”, legt een woordvoerder van Statiegeld Nederland uit. “Het is begrijpelijk dat de desbetreffende winkeleigenaar er last van heeft, maar dit is niet de correcte oplossing.”

Postma kent de regels wel, maar heeft er toch voor gekozen om de maatregel in te voeren. “Aangezien we er helemaal klaar mee waren, heb ik niet naar de juridische kant gekeken of erover nagedacht. Daarom heb ik het toch ingevoerd”, legt Postma uit.

Veel boze reacties
In de Facebook-groep ‘Je bent een Doetinchemmer als...’ stromen de reacties binnen onder een foto van het bordje met de tekst. De comments staan vol met reacties als ‘Belachelijk’ en ‘Wat een onzin’. De meesten vinden het vooral geen logische regel. “Wat een vervelende ontwikkeling weer voor mensen die het minder breed hebben”, zegt iemand in de reacties.

Uitzondering voor kinderen
Postma ziet dat veel ouders het statiegeld gebruiken om hun kinderen wat zakgeld mee te kunnen geven. Daarom heeft hij een uitzondering gemaakt voor ouders die het statiegeld hiervoor gebruiken. “Ik kan heel goed begrijpen dat mensen hier het statiegeld voor gebruiken”, legt Postma uit. “Daarom houd ik speciaal voor dit soort gevallen de uitzondering om het dan contant uit te betalen.”

Lees ook

FrankDaamenpand.jpeg

Verbouwing Frank Daamen pand in Ulft ruim drie ton duurder

Het lijkt erop dat de verbouwing van het Frank Daamen pand in Ulft een stuk duurder wordt dan gepland. Bovenop het eerder vastgestelde budget van 1,23 miljoen euro komen vermoedelijk nog eens 348.738 euro.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 22.34.42.jpeg

De Graafschap overtuigt met klinkende overwinning: Eggens grote man

De eerste overwinning van 2026 voor De Graafschap is een feit. Op een volle Vijverberg werd vrijdagavond overtuigend met 4-0 gewonnen van Jong Ajax. Matchwinner: nieuwkomer Nils Eggens.

MelissaPeperkoek0.jpg

Snowboardster Peperkamp uit Zelhem bijna klaar voor tweede Olympische Winterspelen

De Olympische Winterspelen barsten voor Nederland bijna los. De Achterhoekse troef in de Italiaanse sneeuw is Melissa Peperkamp. De snowboardster uit Zelhem verheugt zich op Big Air, maar vooral het onderdeel Slopestyle.

04 Politie0.png

Politie neemt zakken vol mogelijk gestolen spullen in beslag bij arbeidsmigranten in Ulft

De politie heeft donderdagavond meerdere plastic zakken vol met vermoedelijk gestolen spullen in beslag genomen uit een woning aan de Schoolstraat in Ulft. In de woning wonen arbeidsmigranten.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 12.26.13 (3).jpeg

Primeur voor carnavalskrakergala: artiesten uit hele land vinden weg naar Ulft

Dat het Kachelhöltjes Carnavalskraker Trofee Gala van REGIO8 en Iseldonk al lang niet meer alleen voor de Achterhoek is, werd donderdagavond tijdens de vierde editie van het evenement duidelijk. Sommige deelnemers hebben zelfs ruim twee uur in de auto gezeten om erbij te kunnen zijn.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 11.36.59.jpeg

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een droog weekend met zachte temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de Kemperplas in Vethuizen voorspelt de weerboer een zacht en droog weekend.