gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchemse kleermaker zorgt voor een stijlvolle burgemeester tijdens Koningsdag

f049d08050c31afac90eda7b500d526b.jpg

De koninklijke familie komt op bezoek: Wat trek je dan in hemelsnaam aan? Het is een vraag die burgemeester Boumans zich ongetwijfeld stelde toen duidelijk werd dat de nationale viering naar Doetinchem zou komen. Want als de koninklijke familie op bezoek komt, wil je er natuurlijk niet bijlopen alsof je net uit bed stapt. Gelukkig voor de burgemeester stond Mike Jansen van Jas & Das in ’s-Heerenberg al in de startblokken. Hij maakt pakken op maat en bood zich met succes aan als de kleermaker die het pak van de burgemeester mocht ontwerpen.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Ja, het is zeker bijzonder dat ik de burgemeester mag kleden,” vertelt Jansen. “Het begon eigenlijk allemaal op het moment dat bekend werd dat de koningin naar Doetinchem zou komen. Toen ben ik via-via achter het e-mailadres van de burgemeester gekomen en heb ik gewoon een brutaal mailtje gestuurd. Ik zei: ‘Goh, volgens mij moet jij een mooi pak hebben, want ja, dat komt allemaal weer op televisie, en ik denk dat jij dat bij mij moet laten doen.’”

En zo geschiedde, dacht Jansen. Hij verwachtte eigenlijk dat het wel over zou waaien. Toch gingen er zo’n vijf weken voorbij voordat er een reactie kwam. “Toen hebben we afgesproken dat hij een keer een kop koffie zou komen drinken in de showroom. We zeiden meteen: ‘We maken er iets leuks van.’ En zo gezegd, zo gedaan.”

Voor Jansen kwamen bij deze klus een aantal dingen mooi samen. “Ik woon zelf in Doetinchem, dus dit is mijn stad. Hoe je het ook wendt of keert: het is natuurlijk ook mijn burgemeester. En daarbij komt dan mijn expertise nog kijken. Dat maakt het voor mij extra bijzonder.”

Komt van alles bij kijken
Natuurlijk komt er bij zo’n ‘Koningsdagpak’ meer kijken dan zomaar wat stof en knopen. Er waren wensen van de burgemeester zelf, maar ook van de NOS en de RVD.

“Er waren wel een aantal dingetjes waar ik rekening mee moest houden, en dat maakte het ook juist interessant,” aldus Jansen. “De eisen gingen vooral over dat het niet te beweeglijk mocht zijn, en bijvoorbeeld geen kleine ruitjes of streepjes. Het pak mag vooral niet te veel opvallen. Hij hoeft naar mijn mening ook niet volledig op de voorgrond te treden, maar mensen mogen wel zeggen: ‘Goh, die burgervader heeft een mooi pak aan.’”
Een ander puntje van aandacht was de ambtsketen die de burgemeester altijd draagt. “Deze is behoorlijk zwaar. Daar moet je dan ook rekening mee houden bij het ontwerp van het jasje. Dat betekent goed kijken welke stof je gebruikt, enzovoort.”

Wat gaat het nu worden?
Jansen wil het uiteindelijke pak nog niet helemaal prijsgeven, maar hij gaf al wel een kleine hint. “Het wordt een traditioneel pak met een moderne knipoog,” aldus Jansen. Ook zijn er een aantal bijzondere details aan het pak toegevoegd. “De burgemeester heeft zijn eigen gouden manchetknopen, die zijn erin verwerkt. Daarnaast is in zijn jasje de datum van de dag geborduurd in het oranje.”

Pas op de dag zelf zal iedereen het eindresultaat kunnen bewonderen. Maar één ding is zeker: de burgemeester loopt er op Koningsdag piekfijn bij.

Lees ook

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.