Ulft, Nederland
Terug

Doetinchemse Emma Luca wint de tweede editie van het Regio Songfestival

b6fda4517c906d03b3415c2afbe36637.jpg

De Doetinchemse zangeres Emma Luca heeft zaterdagavond met haar nummer ‘Illusie’ de tweede editie van het Regio Songfestival gewonnen. Een vakjury en het thuispubliek stemden haar nummer met 193 punten als beste, waarmee de zangeres het feest naar Gelderland brengt.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
Het evenement vond dit jaar plaats in Limburg, na de eerste editie in Utrecht. Emma Luca reisde met een bus vol fans uit haar provincie naar Maastricht. De Doetinchemse was daar als elfde aan de beurt en moest het opnemen tegen twaalf andere inzendingen uit alle hoeken van het land. Tijdens de puntentelling van de vakjury, bestaande uit componisten, tekstschrijvers en artiesten, stond de zangeres al bovenaan met 121 punten. Door het thuispubliek werd ze beloond met nog eens 72 punten, waarmee ze de overwinning behaalde.

In aanloop naar het festival was de zangeres nog te gast in de studio van REGIO8, waar ze vertelde dat ze weinig last had van zenuwen, ondanks de drukte en alle aandacht die op haar afkwam. Naast de beker die ze mee naar huis mocht nemen, brengt ze het feest volgend jaar naar Gelderland. Waar en wanneer de volgende editie exact zal worden gehouden, is nog niet bekend.

Lees ook

helgra.jpg

Weer geen winst voor De Graafschap: bloedeloos gelijkspel

De Graafschap wacht nog steeds op de eerste drie punten van het jaar 2026. In Helmond kwamen beide ploegen niet tot scoren in een bloedeloze 0-0.

Intensiv Kursus nederlands.JPG

Bildung met burenbonus: de drijfveer waarom Bocholt graag Nederlands leert

In een leslokaal van de Volkshochschule in Bocholt klinkt op de zaterdagochtend geen Duits, maar Nederlands. Van 8.30 tot 13.30 uur wordt er geluisterd, gepraat, gelachen en vooral geoefend. Intensieve cursussen Nederlands zitten hier vol. Geen toeval, maar een teken dat de Duitser alle reden heeft het Nederlands onder de knie te krijgen.

112 Silvolde.jpg

Geen gewonden bij botsing in Silvolde

Twee auto’s zijn zaterdagmiddag zwaar beschadigd geraakt bij een botsing in Silvolde. Een bestuurder heeft bij het oversteken van de weg, een auto over het hoofd gezien.

PronkzittingJeugdSheerenberg.jpeg

Pronkzitting voor jeugd in ’s-Heerenberg: “Het begint bij de kinderen”

Met nog ongeveer twee weken tot carnaval in ’s-Heerenberg losbarst, vond er zaterdagmiddag een pronkzitting voor kinderen plaats. De jeugd verzorgt op deze zogenoemde Pronkzitting XS de optredens. Op deze manier hopen ze in ’s-Heerenberg de jongeren en kinderen te betrekken in het feest.

WhatsApp Image 2026-01-31 at 12.38.30.jpeg

Problemen rondom carnaval op ludieke manier onder de aandacht gebracht in Doetinchem

Tientallen carnavalisten verzamelden zich zaterdagochtend bij het gemeentehuis in Doetinchem. Carnavalsgroep de Billekletsers ziet dat het steeds lastiger wordt om carnaval te vieren. Dit wilden zij op een ludieke manier aankaarten bij burgemeester Mark Boumans van Doetinchem.

KalmAnPlatteDroomAfl10.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers zwoegen voor overname familiebedrijf

Jonge Achterhoekers Lars Rossel en Thimo Peters hebben beide ambitie om het familiebedrijf over te nemen en het toekomstbestendig te maken. In de eerste aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de ondernemers dit aan willen pakken.