gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchemse Emma Luca wint de tweede editie van het Regio Songfestival

b6fda4517c906d03b3415c2afbe36637.jpg

De Doetinchemse zangeres Emma Luca heeft zaterdagavond met haar nummer ‘Illusie’ de tweede editie van het Regio Songfestival gewonnen. Een vakjury en het thuispubliek stemden haar nummer met 193 punten als beste, waarmee de zangeres het feest naar Gelderland brengt.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
Het evenement vond dit jaar plaats in Limburg, na de eerste editie in Utrecht. Emma Luca reisde met een bus vol fans uit haar provincie naar Maastricht. De Doetinchemse was daar als elfde aan de beurt en moest het opnemen tegen twaalf andere inzendingen uit alle hoeken van het land. Tijdens de puntentelling van de vakjury, bestaande uit componisten, tekstschrijvers en artiesten, stond de zangeres al bovenaan met 121 punten. Door het thuispubliek werd ze beloond met nog eens 72 punten, waarmee ze de overwinning behaalde.

In aanloop naar het festival was de zangeres nog te gast in de studio van REGIO8, waar ze vertelde dat ze weinig last had van zenuwen, ondanks de drukte en alle aandacht die op haar afkwam. Naast de beker die ze mee naar huis mocht nemen, brengt ze het feest volgend jaar naar Gelderland. Waar en wanneer de volgende editie exact zal worden gehouden, is nog niet bekend.

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.