gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchems kunstwerk in de schijnwerpers

2e7947ae532c2471699ff56ddd60a676

Het kunstwerk 'Shall we Dance', dat al in 2007 is opgeleverd langs de Energieweg in Doetinchem, is vanaf woensdag in de schijnwerpers gezet. Het 37 meter hoge kunstwerk is een blijvende herinnering aan de oude masten die in het landschap van Doetinchem stonden.

Redactie REGIO8 |
In gesprek met Omroep Gelderland zei kunstenaar Floris Schoonderbeek dat het bijzonder is om een kunstwerk dat al tien jaar staat 'opnieuw te openen'. Zijn hoop is ook dat omwonenden de stalen reus meer omarmen. In 2018 kreeg het kunstwerk al een opfrisbeurt door middel van een nieuw likje lichte verf. Mede omdat de elektriciteitskabels ondergronds zijn gegaan en de masten zijn verdwenen, is het kunstwerk nu heropend met een speciale lichtinstallatie.

Eind september 2018 werd een internationale hoogspanningsverbinding tussen Doetinchem en Wesel in gebruik genomen. Door deze ingebruikname werd de vijftig jaar oude elektriciteitslijn die door het landschap liep afgebroken, waardoor de elektriciteitsmast overbodig werd.

Foto: REGIO8

Lees ook

GRAVROUWEN20

De Graafschap vrouwen aan vooravond eredivisie: ‘Doel is handhaving’

De Graafschap vrouwen maakt zich op voor het eredivisiedebuut. Zondag om 16.45 uur spelen de Doetinchemmers uit tegen recordkampioen FC Twente. De selectie én trainer Timo Kleinhesselink kunnen niet wachten om op het hoogste niveau af te trappen.

GERRITVOSSERS340

Weerboer Gerrit voorspelt een warm maar bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Varsseveld voorspelt de weerboer een warm maar bewolkt weekend.

FlexFlitser

Beruchte flexflitser verplaatst naar Liemersweg in Doetinchem

De flexflitser die sinds medio juni aan de Gaanderenseweg stond is verplaatst naar de Liemersweg, ter hoogte van de SaZa sporthal in Doetinchem. De flexflitser rouleert elke acht weken tussen drie locaties in de gemeente, en heeft al voor duizenden boetes gezorgd.

493369_Slingeland_Ziekenhuis_2021_6

Slingeland Ziekenhuis behaalt zilveren certificaat op gebied van duurzaamheid

Het Slingeland Ziekenhuis heeft het zilveren certificaat van de Milieuthermometer Zorg behaald. Het ziekenhuis heeft de afgelopen jaren onder meer ingezet op de energiebesparing, afvalscheiding en duurzamere inkoop. Sinds 2018 is het jaarlijkse stroomverbruik met ongeveer een miljoen kilowattuur stroom afgenomen. Daar worden ze nu voor beloond.

5-DSC09286

De Graafschap legt Finse buitenspeler Toivo Mero vast

De Graafschap heeft zich versterkt met de 18-jarige Fin Toivo Mero. De buitenspeler komt over van HJK Helsinki en tekent voor drie seizoenen met optie voor nog een jaar in Doetinchem.

Optocht Varsseveld

Volksfeesten Varsseveld | Kijk hier de volledige optocht terug

De Varsseveldse Volksfeesten zijn donderdagavond afgetrapt met de eerste optocht door het dorp. Tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen trokken vanaf het Kerkplein door het centrum van Varsseveld. REGIO8 bracht de volledige optocht live in beeld.