gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem lokt IKEA naar bedrijvenpark

9baca39a1ae2861aebf92d3710fcec17.jpg

Doetinchem wil meer kansen voor het bedrijfsleven in de gemeente gaan benutten.  Door nieuw beleid van de gemeente krijgen duurzame en innovatieve bedrijven de ruimte om zich te ontwikkelen, zoals op het A18 Bedrijvenpark in Wehl wordt daarin het grote voorbeeld.

Redactie REGIO8 |

“Ik zit bijna acht jaar op het bedrijvenpark en in het begin kwamen er maar weinig bedrijven bij”, aldus ondernemer Jan Evers. “Later kwamen de Esbro en Rabelink op het bedrijvenpark en deze bedrijven hebben nu plannen om zich uit te breiden”, aldus Evers. “Ook ik heb uitbreidingsplannen, dus deze ontwikkelingen zijn zeker de moeite waard voor ondernemers als je wilt groeien met je bedrijf.” Wethouder Maureen Sluiter vindt dat de kansen die er liggen ook benut moeten worden. “We durven te kiezen en leggen daarbij een nadrukkelijke focus”, aldus Sluiter. “Dat geeft veel helderheid aan ondernemers en bedrijven die zich op het A18 Bedrijvenpark willen vestigen.” Een grote meubelgigant of gelijksoortig bedrijf zou moeten kunnen volgens Sluiter. “Of bedrijven die helemaal insteken op nieuwe technologie en innovatie. Daar willen wij echt alle ruimte aan bieden.”

De IG&D komt op voor de belangen van de Doetinchemse bedrijven en zag dat de gemeente in het verleden bedrijven toe liet die in strijd waren met het bestemmingsplan. “Die situatie werd gedoogd”, aldus voorzitter Jan Garretsen. “Er zijn situaties ontstaan die niet in overeenstemming waren met de regels. Je ziet nu de toenemende druk en de behoefte naar ruimte op bedrijventerreinen. Dat leidt tot vragen van ondernemers over de spelregels en de invulling van bedrijventerreinen." Daarmee is Garretsen enorm tevreden met de versoepeling van de regels die Doetinchem doorvoert. "De beleidsnotitie van de gemeente geeft daar nu een goede aanzet toe.”

Foto: REGIO8/Omroep Gelderland

Lees ook

Brug ijssel.jpg

Brug tussen Etten en Terborg alwéér dicht voor onderhoud

De brug over de Oude IJssel tussen Etten en Terborg zorgt de komende weken voor hinder. Eerst wordt er gewerkt met verkeersregelaars, later gaat de brug een paar dagen helemaal dicht.

BloemetjesVoorTijn0.png

Last van hooikoorts? Achterhoek kleurt tijdens Pasen rood: ‘Pas op voor de berk’

Een kriebel in je keel, niezen en tranende ogen: het hooikoortsseizoen is in volle gang. Ook in de Achterhoek kunnen voornamelijk pollen van de es en berk je deze weken flink dwarszitten. De regio kleurt rood, pas op tijdens Pasen.

VBGRAFCE0.jpg

Dijkhuizen voorzichtig met spelers in druk paasweekend: ‘Zuinig op zijn’

De Graafschap wacht met twee wedstrijden een druk Paasweekend. Op de Vijverberg is maandagmiddag Jong AZ de tegenstander, maar eerst reizen de Superboeren vrijdag af naar Eindhoven. Met de plaatselijke FC treffen ze een ploeg die qua thuisresultaten in vorm is. In het Jan Louwers Stadion werden de laatste vier wedstrijden gewonnen door de Eindhovenaren.

AspergesElten.jpeg

Aspergeseizoen gestart in Elten: grensafsluiting bij Beek kan invloed hebben op verkoop

Het aspergeseizoen is weer van start gegaan, zo ook bij Winfried Derksen uit Elten, die zijn asperges grotendeels aan Nederlanders verkoopt. Ondanks dat hij een goede oogst verwacht kan de grensafsluiting bij Beek wel gevolgen hebben voor zijn omzet. Toch hoopt hij dat de Nederlanders zijn asperges alsnog weten te vinden.

Achterland20250.png

Festival Achterland in Doetinchem breidt uit: camping en mogelijke brug over Oude IJssel

Festival Achterland krijgt bij de vijftiende editie een flinke make-over. Het Achterhoekse festival breidt uit naar de andere kant van de Oude IJssel met ‘De Overkant’, onderzoekt de aanleg van een tijdelijke brug en werkt aan een nieuwe camping. Met die veranderingen hoopt de organisatie de groeiende drukte beter te spreiden.

WhatsApp Image 2026-04-02 at 09.39.14.jpeg

Zwarte Cross past festivalterrein aan: dit gaat er veranderen

De Zwarte Cross pakt komende editie flink uit met een nieuwe terreinindeling, opvallende podia en een uitbreiding van de motorcrosscompetitie. Bezoekers moeten misschien even wennen, maar volgens de organisatie wordt het festival vooral 'logischer en beter bereikbaar'.