"De kermis, die al jarenlang in het stadscentrum van Doesburg plaatsvindt, brengt volgens de VVD de brandveiligheid in gevaar", zo laat de plaatselijke afdeling van de partij weten. Volgens de VVD kan de Brandweer Gelderland-Midden, ook na gemeentelijke maatregelen, geen positief advies geven voor het houden van de kermis in de binnenstad. "Hierdoor bestaat de mogelijkheid dat een onbeheersbare brand kan ontstaan."
Het VVD-raadslid Marijke Everts wil dan ook een verplaatsing. "Kermis in Doesburg dat betekent gezelligheid en nostalgie. Maar nostalgie en veiligheid gaan niet altijd hand in hand. Brandweer Gelderland-Midden heeft overduidelijk aangegeven dat er grote risico’s kleven aan het houden van de kermis in de binnenstad. Wegen zijn moeilijk bereikbaar en sommige panden zelfs onbenaderbaar. Ik moet er niet aan denken wat de gevolgen zijn van een brand tijdens de kermis."
De Bleek als nieuwe locatieVolgens de Doesburgse VVD is een verhuizing naar De Bleek wenselijk. "Op De Bleek kunnen we een compacte kermis ontwikkelen die prima bereikbaar is en waar de gemeente en brandweer goed kunnen handhaven", aldus Everts. "Natuurlijk willen we het feest behouden voor onze stad, maar het moet écht op een andere locatie."
Foto: Google Maps