gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dijkgraaf Pieper krijgt weer Europese rol

f6db4fd38e8c92cea924661eb681c50e.jpg

Dijkgraaf Hein Pieper van Waterschap Rijn en IJssel is voor de tweede keer benoemd als lid van de EU Mission Board voor klimaatadaptatie en klimaatverandering. De bestuurder mag in die functie meedenken over maatregelen en zich bezighouden met Europese klimaatprojecten.

Tim Rondeel |
"De extreme droogte in Europa de laatste jaren, en ook nu, laat zien hoe groot en ook hoe snel er aanpassingen nodig zijn om de klimaatverandering het hoofd te kunnen bieden", aldus Pieper. "Om op de klimaatverandering in te spelen, moeten we onze samenleving op een andere manier gaan vormgeven. Niet alleen in ons land, maar internationaal. Ik draag daar vanuit mijn persoonlijke en bestuurlijke betrokkenheid graag aan bij met mijn kennis en ervaring."

Voor de dijkgraaf is het de tweede keer dat hij deelneemt aan de EU Mission Board. "Onze dijkgraaf zit op persoonlijke titel in de Mission Board, maar zijn functie (dijkgraaf en voorzitter van de European Union of Water Management Associatons (EUWMA), ervaring, breed netwerk, kennis en kunde speelden mee bij de selectie", laat Waterschap Rijn en IJssel weten.

Droogte in Achterhoek
Vorige week kondigde het waterschap nog een verbod op het onttrekken van oppervlaktewater af in de Achterhoek. Toen liet Pieper zijn licht schijnen op de droogte in de Achterhoek van dit jaar.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

|

Lees ook

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.