gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dertig extra opvangplekken in Gaanderen, mogelijk nog meer op komst

592138c0dc139c8cc9ca037af7f09a4c.jpg

Doetinchem heeft extra opvangplekken voor dertig Oekraïners ingericht in het voormalig verpleeghuis Sint Jozef in Gaanderen. Omdat Sensire uit het gebouw is getrokken, is er ruimte gekomen op de begane grond.

Jasper Hazelaar |
De gemeente reageert daarmee op een verzoek van het Rijk, dat dringend op zoek is naar nieuwe opvangplekken. Omdat de dagbesteding van Sensire niet meer in het voormalige verpleeghuis zit, is er ruimte vrijgekomen om dertien kamers in te richten. Daar worden de dertig Oekraïeners geplaatst. Daarmee wonen er in totaal negentig vluchtelingen in de locatie.

In de toekomst groeit het aantal Oekraïeners in het voormalige verpleeghuis mogelijk nog verder. De gemeente onderzoekt of het mogelijk is om op het achterterrein bij Sint Jozef 24 zogenaamde woonunits kunnen worden geplaatst. Hier zouden dan nog eens vijftig personen een tijdelijk thuis kunnen vinden.

’t Weerdje
In de hele gemeente worden vanaf eind november ongeveer 365 Oekraïners opgevangen. Naast de opvanglocatie in Gaanderen, worden er in de stad Doetinchem ook mensen opgevangen. In ’t Weerdje is een opvang voor 216 mensen. Daarnaast wonen er nog zestig vluchtelingen bij gastgezinnen.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.