Ulft, Nederland
Terug

Den Haag maakt Achterhoek dialooggebied voor 'Elke Regio Telt'

f58b0eca74b2392800ef33bf6b772efe.jpg

De Achterhoek wordt voor het ministerie van Binnenlandse Zaken een sparringpartner om het gat tussen 'de regio' en Den Haag te verkleinen. Als een van de tien gebieden is de Achterhoek aangewezen voor een 'regiodialoog'. Doel daarvan is uiteindelijk zorgen voor meer leefbaarheid en een eerlijkere verdeling, met het rapport 'Elke Regio Telt' in de hand.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Dit rapport verscheen vorig jaar maart en schetste een duidelijk beeld van de ongelijkheid die in Nederland bestaat. De Achterhoek is een van de gebieden die stelselmatig werd achtergehouden door de landelijke overheid omdat het Rijksgeld vooral naar de Randstad en Eindhoven ging. Voor de Doetinchemse burgemeester Mark Boumans, ook voorzitter van het samenwerkingsverband 8RHK Ambassadeurs, was het destijds de bevestiging van een gevoel dat al langer bestond. Ook minister-president Mark Rutte erkende het rapport en bevestigde dat er door modellen jarenlang te weinig geld naar de regio is gegaan.

Er ligt inmiddels een lijst met zaken die beter kunnen, waaronder de 'investeringslogica' van het Rijk en het versterken van onderlinge relaties. Ook wordt aanbevolen om langjarige structurele investeringen aan te gaan. “Wij kunnen ons goed vinden in de aanbevelingen uit het rapport", aldus Boumans. "In de Achterhoek bijvoorbeeld is de innovatiekracht groot, de governance structuur is een voorbeeld voor Nederland en de regio barst van ambitie. Daarom kunnen regio’s het Rijk ook helpen, het gaat wat mij betreft echt om samenwerking."

'Regiodialogen'
De Rijksoverheid ziet het aanwijzen van de tien regio's als een volgende stap. De gebieden worden gebruikt om 'regiodialogen' op te zetten. 'Door het gesprek op te zoeken in verschillende regio’s is niet alleen aandacht voor de regionale opgaves en hoe deze duurzaam op te lossen, maar wordt ook duidelijk waar de samenwerking tussen het rijk en de regio versterking nodig heeft', zo schrijft het ministerie van Binnenlandse Zaken over de ambitie met de aanwijzing.

Van Limburg tot Friesland
Naast de Achterhoek zijn er nog negen regio's die op een zelfde manier worden betrokken. het gaat om Noord- en Oost-Groningen, Zuid- en Oost-Drenthe, Zuid-, Midden- en Noord-Limburg, Zeeuws-Vlaanderen, de Kop van Noord-Holland, Zuidoost- en Noord-Fryslân en Twente.

Lees ook

helgra.jpg

Weer geen winst voor De Graafschap: bloedeloos gelijkspel

De Graafschap wacht nog steeds op de eerste drie punten van het jaar 2026. In Helmond kwamen beide ploegen niet tot scoren in een bloedeloze 0-0.

Intensiv Kursus nederlands.JPG

Bildung met burenbonus: de drijfveer waarom Bocholt graag Nederlands leert

In een leslokaal van de Volkshochschule in Bocholt klinkt op de zaterdagochtend geen Duits, maar Nederlands. Van 8.30 tot 13.30 uur wordt er geluisterd, gepraat, gelachen en vooral geoefend. Intensieve cursussen Nederlands zitten hier vol. Geen toeval, maar een teken dat de Duitser alle reden heeft het Nederlands onder de knie te krijgen.

112 Silvolde.jpg

Geen gewonden bij botsing in Silvolde

Twee auto’s zijn zaterdagmiddag zwaar beschadigd geraakt bij een botsing in Silvolde. Een bestuurder heeft bij het oversteken van de weg, een auto over het hoofd gezien.

PronkzittingJeugdSheerenberg.jpeg

Pronkzitting voor jeugd in ’s-Heerenberg: “Het begint bij de kinderen”

Met nog ongeveer twee weken tot carnaval in ’s-Heerenberg losbarst, vond er zaterdagmiddag een pronkzitting voor kinderen plaats. De jeugd verzorgt op deze zogenoemde Pronkzitting XS de optredens. Op deze manier hopen ze in ’s-Heerenberg de jongeren en kinderen te betrekken in het feest.

WhatsApp Image 2026-01-31 at 12.38.30.jpeg

Problemen rondom carnaval op ludieke manier onder de aandacht gebracht in Doetinchem

Tientallen carnavalisten verzamelden zich zaterdagochtend bij het gemeentehuis in Doetinchem. Carnavalsgroep de Billekletsers ziet dat het steeds lastiger wordt om carnaval te vieren. Dit wilden zij op een ludieke manier aankaarten bij burgemeester Mark Boumans van Doetinchem.

KalmAnPlatteDroomAfl10.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers zwoegen voor overname familiebedrijf

Jonge Achterhoekers Lars Rossel en Thimo Peters hebben beide ambitie om het familiebedrijf over te nemen en het toekomstbestendig te maken. In de eerste aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de ondernemers dit aan willen pakken.