gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Verlosser van De Vijverberg! Nou ja zeg… Hoewel. Klinkt niet gek.

753d083b426239283146b31f5b1e516d

COLUMN /Er gaat bijna geen avond voorbij of hij schuift aan bij een talkshow op televisie. Als dé duider van het vaderland voor oorlogsgeweld in de wereld. Of het nu in Gaza is of in Soedan, er wordt een beroep gedaan op zijn expertise. Die glansrollen dreigen echter met Mart de Kruif aan de haal te gaan.

Domien Esselink |  | Aangepast op
Een gezond oorlogsverstand. Welbespraakt. Sympathieke uitstraling. Sinds de invasie van Rusland in de Oekraïne praat Mart de Kruif, voormalig commandant van de landstrijdkrachten, Nederland zowat élke dag bij met zijn kennis over oorlogsgeweld in de wereld. Natuurlijk ook in de Oekraïne, waarmee het allemaal begon voor hem als tv-persoonlijkheid.

Het is niet zo gek dat de inwoner van Laag-Keppel zo vaak wordt gevraagd, want behalve zijn expertise heeft hij ook iets vertrouwenwekkends over zich. Als de vaderfiguur die Nederland gerust weet te stellen en de ongerustheid over de dreiging van Rusland kan weghalen. Zodat Nederland rustig kan gaan slapen.

De roem van de Achterhoekse oud-commandant houdt niet op bij de tv-optredens. Zijn naam valt nu ook als nieuwe voorzitter van De Graafschap. Een andere tv-personality, Johan Derksen, vindt die eventuele keuze voor De Kruijf ‘een uitstekende keuze’. Bovendien is het niet zo vreemd, weet ook Derksen, want: “Hij is nu al voorzitter van een amateurclub, dus dat zou een mooie promotie zijn.”

Inderdaad, De Kruif is voorzitter van fusieclub HC’03 in Drempt, maar dat bezorgt hem geen landelijke bekendheid. Wel de optredens op tv én ook bij het radioprogramma Spraakmakers op NPO Radio 1, waar hem bij het onderdeel Stand.nl telefonisch om een reactie wordt opgevraagd op de stelling: 'De eerste honderd dagen van Trump beloven weinig goeds.'

De Kruif wijst in zijn reactie op ‘mijn naamgenoot’ en zegt dat ‘elk nadeel zijn voordeel heeft’, want ‘Trump heeft Europa wél wakker gekust.’ Huh? Naamgenoot? Ja, het klinkt als, maar De Kruif is géén Cruijff. Gaat hij zichzelf vergelijken met de almachtige Johan Cruijff? De beste voetballer ooit van Nederland en misschien wel de hele wereld?

Cruijff werd nota bene De Verlosser genoemd! De Verlosser! Gaat die eretitel ook op voor De Kruif? Ziet hij zichzelf ook als De Verlosser? Zo ja, dan stijgen de tv-optredens hem écht naar het hoofd!

Misschien voelt hij zich gesterkt door de complimenten van Derksen en ziet hij zichzelf, na alle interne strubbelingen bij De Graafschap, als De Verlosser van De Vijverberg!

Nou ja zeg… Hoewel. Klinkt niet gek. De Verlosser van De Vijverberg.

Lees meer over:

Lees ook

LokaalBelangDtc0

Lokaal Belang Doetinchem verder als Samen Lokaal Doetinchem

Lokaal Belang Doetinchem gaat verder onder de naam Samen Lokaal Doetinchem. Dat maakte de partij maandagmiddag bekend. Volgens de partij dekte de oude naam niet meer volledig waar zij voor wil staan. De lokale partij heeft momenteel één zetel in de gemeenteraad.

Capibara40

Mannelijke capibara overleden in dierentuin in Eibergen

Een mannelijke capibara is donderdag in dierenpark Hof van Eckberge in Eibergen overleden. Na een introductie met het andere geslacht is er een confrontatie geweest, die het mannetje helaas niet heeft overleefd.

Fien Snelting

Fien Snelting wint twee prijzen bij Amphion Open: ‘Voelt een beetje onwerkelijk’

Voor de 21-jarige Fien Snelting uit Megchelen is de finale van Amphion Open van zaterdagavond er een om niet snel te vergeten. De singer-songwriter won zowel de persprijs als de vakjuryprijs.

StruikelsteenMoorman20

Na straatnaam nu struikelsteen voor verzetsheld Moorman: ‘lokale helden eren’

Een eigen straat had hij al, na dit weekend heeft verzetsheld Wim Moorman ook een eigen struikelsteen, gelegd voor zijn geboortehuis aan de Sint Jansgildestraat in Beek. “Iedere kern heeft zijn eigen helden, die moeten we eren. Voor Beek is één van die helden Wim Moorman”, zegt initiatiefnemer Henk Ankoné.

SluisEefde0

Gemaal in Eefde kan extreem laag water niet aan

Miljoenen steken in een renovatie, maar geen rekening houden met laag water: bij het gemaal in Eefde dreigt dat een kostbare misser te worden. De pompen hangen te hoog om bij droogte voldoende water naar het Twentekanaal te krijgen. Daardoor dreigt het Twentekanaal eens in de twee jaar te moeten sluiten voor alle scheepvaart. Voor de binnenvaart en bedrijven langs het kanaal kan dat flinke gevolgen hebben.

WhatsApp Image 2026-09-21 at 09.57.21

Keukenbrand richt veel schade aan in woning in Doetinchem

Bij een brand in een woning in Doetinchem is zaterdagochtend veel schade ontstaan. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.