gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De slogan voor Zwarte Cross 2018 is bekend

80b5d77070c487df05a4a3c66f7bb926
Redactie REGIO8 |

"Dit jaar wilden we stelling nemen tegen de toch wel heersende klaagcultuur in Nederland", aldus Ilja Vaags van de Feestfabriek. "Er zijn natuurlijk gegronde redenen om te klagen, maar er zijn ook heel veel gegronde redenen om niet te klagen. Soms gaat het [geklaag] een beetje ver vinden wij. Wij zijn een festival met een positieve instelling, daarom valt het ons misschien meer op. Maar [geklaag] op social media, de openbare ruimte, noem het maar op, iedereen zal het wel herkennen. Wij wilden er voortouw in nemen en er stelling tegen nemen. Iets minder klagen, iets meer positiviteit en leven vóór de dood."

Klagende mensen op de Zwarte Cross kennen ze niet bij De Feestfabriek. "Dat is het mooie, en dat willen we graag zo houden", vertelt Vaags glunderend. "Daarover krijgen we ook veel complimenten die door ons erg worden gewaardeerd." De slogan zal zoals gebruikelijk op verschillende uitingen te zien zijn, zoals boven het hoofdpodium. Abstract moet de slogan terugkomen in het thema dat de Feestfabriek dit jaar heeft ingesteld, namelijk 'Welkom Thuus'. Vaags omschrijft het thema als een soort visie voor het festival: "Mensen voelen zich thuis bij ons. Leef vòòr de dood en leef het gevoel dat je krijgt op de Zwarte Cross een jaar lang uit."

Alle video's van Zwarte Cross 2017 op een rij!

Foto: De Feestfabriek

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op FC Utrecht

De Graafschap heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de oefencampagne in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen van eredivisionist FC Utrecht. In Elinkwijk werd het 1-2 voor de Doetinchemmers.

Hoogwater0

Olburgen en Steenderen in beeld voor mogelijke rivierverruiming langs de IJssel

Het gebied tussen Olburgen en Steenderen is in beeld als mogelijke locatie voor toekomstige rivierverruiming langs de IJssel. Deskundigen adviseren om te onderzoeken of hier binnendijks ruimte kan worden gereserveerd, zodat de rivier in de toekomst meer water veilig kan afvoeren bij extreem hoogwater. Het gaat nog niet om een vastgesteld plan, maar om een verkenning binnen het landelijke programma Ruimte voor de Rivier 2.0.

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.