gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wil winst tegen geplaagd ADO

0532d8d3c14378ef797b2aaf3c6be0b4.jpg

De Graafschap hoopt vrijdagavond na twee gelijke spelen op de eigen De Vijverberg het thuispubliek weer te trakteren op een overwinning. Het geplaagde ADO Den Haag, dat vanwege licentieproblemen zes punten in mindering kreeg, is volgens trainer Reinier Robbemond een lastige tegenstander.

Tim Rondeel |

“Die hebben gewoon een goed seizoen tot nu toe”, vindt Robbemond. “Het is een club waar het onrustig gewest is en waar veel gebeurd is. Ze zijn natuurlijk gedegradeerd. Met alle onrust die eromheen heerst is het knap waar zij nu staan.” Ondanks de puntenstraf staat ADO met een negende plek nog in het linkerrijtje, wel werd vorige week verloren tegen Excelsior. De Graafschap-aanvaller Giovanni Korte is als Hagenees blij dat de wedstrijd überhaupt op het programma staat. “Ik ben blij dat ADO nog gewoon bestaat”, zegt de vleugelaanvaller. “Maar het is wat het is, ik ben er ook niet heel veel bezig.”

Na twee gelijke spelen in eigen huis, tegen Jong Utrecht en FC Eindhoven, vindt de trainer het hoog tijd voor een thuiszege op De Vijverberg. “Ik vind dat we thuis betere wedstrijden hebben gespeeld dan uit”, aldus Robbemond. “Alleen haal je daar wel resultaat.” Vleugelaanvaller Korte noemt het ongrijpbaar: “Het is voor mij ook een vraagteken. De supporters, de sfeeracties, de aanmoedigingen, dat moet ons juist heel veel kracht geven. Het is aan ons om weer drie punten te pakken thuis.”

Van Heertum weer terug
Verdediger Jasper van Heertum keert terug van een schorsing en lijkt te gaan spelen ten koste van Jonathan Opoku. Daardoor schuift Elmo Lieftink naar het middenveld. Voor de rest lijkt Robbemond geen wijzigingen te gaan aanbrengen. Verdediger Ted van de Pavert zat dinsdag tegen PEC Zwolle voor het eerst weer bij de wedstrijdselectie, maar is nog niet fit genoeg voor een basisplek.

Vermoedelijke opstelling: Jurjus; Lelieveld, Van Heertum, Fortes, Baas; Dekker, Schuurman, Lieftink; Acheffay, Haen, Korte.

Foto: REGIO8

Lees ook

GBD_Hidde0.png

Historische winst voor GemeenteBelangen Doetinchem en Forum voor Democratie: 'Hadden we niet verwacht'

GemeenteBelangen Doetinchem is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in Doetinchem. De lokale partij verdubbelt het aantal zetels van drie naar zes en schrijft daarmee geschiedenis als eerste lokale partij die de grootste wordt in de gemeente. Ook GroenLinks-PvdA behaalde zes zetels, maar kreeg 441 stemmen minder en eindigt daardoor als tweede. Forum voor Democratie groeide opvallend van één naar vier zetels.

MerelJohan.jpg

CDA blijft de grootste in Montferland, PVV grote winnaar

Het CDA blijft met zes zetels de grootste partij in Montferland, maar de echte winnaar van de verkiezingsavond is de PVV. De partij komt met drie zetels nieuw de raad binnen en zet daarmee de verhoudingen op scherp. Tegelijkertijd krijgt Lijst Groot Montferland een zware klap: van vijf zetels blijft er nog maar één over. De uitslag maakt één ding duidelijk: een stabiele coalitie vormen wordt een flinke uitdaging.

RiaEnGerrit.jpg

Dorp en Platteland Beweging grote winnaar Oude IJsselstreek, Lokaal Belang blijft grootste

Lokaal Belang blijft in Oude IJsselstreek de grootste partij, ondanks dat ze maar liefst drie zetels in leveren. Het politieke landschap in de gemeente is met negen partijen wel weer meer versplinterd. Grote winnaar is de Dorp en Platteland Beweging. Onder leiding van lijsttrekker Gerrit Vossers wonnen ze twee zetels.

80764b21-6553-4f21-a043-32127f9e2424.jpg

CDA weer de grootste in Berkelland, Samen voor Berkelland wint ruim

Het CDA is wederom de grootste van Berkelland. De partij van lijsttrekkers Biense Klein Braskamp gaat van 6 zetels nu, naar 8 zetels in de nieuwe raad. Samen voor Berkelland, dat voor het eerst deelnam aan de verkiezingen maakt zijn entree met vijf zetels.

WhatsApp Image 2026-03-18 at 22.49.43.jpeg

Gemeentebelangen grote winnaar in Bronckhorst: partij groeit naar tien zetels

Gemeentebelangen Bronckhorst is de grote winnaar van de verkiezingen in de gemeente en komt uit op tien zetels. Tegelijkertijd levert het CDA in en zakt de partij van zes naar vier zetels. Daarmee zijn de verhoudingen in Bronckhorst flink verschoven. GBB is weliswaar veruit de grootste partij, maar heeft voor een meerderheid nog altijd partners nodig. Door de versplintering in de raad en de komst van twee nieuwkomers lijkt de coalitievorming daardoor minder vanzelfsprekend dan voorheen.

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.