gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wil '10' snel presenteren, Jansen wordt nieuwe doelman

011b6c8ff2158d93c4ae0bd980a56b50

De Graafschap hoopt op korte termijn een ‘nummer 10’ vast te leggen, waarbij PSV-speler Simon Colyn nadrukkelijk in beeld is. Met Feyenoorder Thijs Jansen wil de club ook een nieuwe doelman bij de selectie, terwijl technisch manager Peter Bijvelds in de zoektocht naar een vleugelspeler vermoedelijk langer de tijd neemt.

Jasper Hazelaar |
“De markt komt steeds trager op gang, dat frustreert mij ook, maar daar heb je mee te dealen”, zegt Bijvelds over het verloop van de transferperiode tot nu toe. “Ik kan er wel over zitten blèren, maar zo werkt dat nu eenmaal.” De Graafschap is al enige tijd op zoek naar versterking voor de vleugels en de ‘nummer 10’-positie. Zo was de club dichtbij het vastleggen van Reuven Niemeijer en Jamie Jacobs. “Maar zij maken andere keuzes”, aldus Bijvelds. “Dat mag en dat kan.” Voor de ’10’-rol is de 21-jarige Canadees Simon Colyn nu in beeld, die voor Jong PSV al meerdere seizoenen in de Keuken Kampioen Divisie speelt. “Daar doe ik verder geen uitspraken over”, zegt Bijvelds daarover, die wel een kijkje geeft in het gewenste profiel. “Ik zoek wel meer naar ervaring op het veld dan naar leeftijd.”

Ook verwacht Bijvelds snel een extra doelman vast te leggen. Hij heeft goede hoop dat Thijs Jansen tijdelijk kan worden overgenomen van eredivisionist Feyenoord. Afgelopen seizoen was hij op huurbasis de eerste keeper bij competitiegenoot TOP Oss. “De kans is groot dat hij bij ons komt”, zegt Bijvelds. Hij ziet Jansen als een serieuze concurrent voor Mees Bakker in de strijd om eerste doelman te worden op De Vijverberg. “Wij hebben vertrouwen in Mees Bakker, maar als er een buitenkans komt, moeten we toeslaan”, vindt Bijvelds. “We hebben nu natuurlijk ook weinig ervaring bij onze keepers.”

Proefspelers
Het is deze zomer, meer dan in andere jaren, een komen en gaan van proefspelers. Deze week sluiten de Duitsers Josué Schmidt en voormalig De Graafschap-aanvaller Jerry van Wolfgang (eerder Van Ewijk, red.) aan. “Het werken met stagiairs komt ook wel nadrukkelijk uit mijn koker”, zegt Bijvelds, die zich graag laat tippen over kandidaten door andere stafleden. “Ik vind het een mogelijkheid voor spelers om zich te bewijzen.” Giovanni Büttner, neef van, draait inmiddels ook een tijd mee, binnenkort moet daar ook een knoop over worden doorgehakt: “Binnen nu en anderhalve week moeten we daar wel beslissingen over nemen.”

Klap op ‘10’
De Graafschap speelt nog een aantal oefenduels, waarna de competitie vrijdagavond 11 augustus begint met een thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag. “Ik hoop in ieder geval nog één versterking te hebben vastgelegd voor de start van de competitie, en het liefst zo snel mogelijk”, zegt Bijvelds, doelend op de ‘10’. Voor de tweede versterking neemt hij waarschijnlijk langer de tijd: “Maar als je die morgen hebt, heb je hem ook binnen. Maar in principe heb je daar de hele maand augustus voor."

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

LokaalBelangDtc0

Lokaal Belang Doetinchem verder als Samen Lokaal Doetinchem

Lokaal Belang Doetinchem gaat verder onder de naam Samen Lokaal Doetinchem. Dat maakte de partij maandagmiddag bekend. Volgens de partij dekte de oude naam niet meer volledig waar zij voor wil staan. De lokale partij heeft momenteel één zetel in de gemeenteraad.

Capibara40

Mannelijke capibara overleden in dierentuin in Eibergen

Een mannelijke capibara is donderdag in dierenpark Hof van Eckberge in Eibergen overleden. Na een introductie met het andere geslacht is er een confrontatie geweest, die het mannetje helaas niet heeft overleefd.

Fien Snelting

Fien Snelting wint twee prijzen bij Amphion Open: ‘Voelt een beetje onwerkelijk’

Voor de 21-jarige Fien Snelting uit Megchelen is de finale van Amphion Open van zaterdagavond er een om niet snel te vergeten. De singer-songwriter won zowel de persprijs als de vakjuryprijs.

StruikelsteenMoorman20

Na straatnaam nu struikelsteen voor verzetsheld Moorman: ‘lokale helden eren’

Een eigen straat had hij al, na dit weekend heeft verzetsheld Wim Moorman ook een eigen struikelsteen, gelegd voor zijn geboortehuis aan de Sint Jansgildestraat in Beek. “Iedere kern heeft zijn eigen helden, die moeten we eren. Voor Beek is één van die helden Wim Moorman”, zegt initiatiefnemer Henk Ankoné.

SluisEefde0

Gemaal in Eefde kan extreem laag water niet aan

Miljoenen steken in een renovatie, maar geen rekening houden met laag water: bij het gemaal in Eefde dreigt dat een kostbare misser te worden. De pompen hangen te hoog om bij droogte voldoende water naar het Twentekanaal te krijgen. Daardoor dreigt het Twentekanaal eens in de twee jaar te moeten sluiten voor alle scheepvaart. Voor de binnenvaart en bedrijven langs het kanaal kan dat flinke gevolgen hebben.

WhatsApp Image 2026-09-21 at 09.57.21

Keukenbrand richt veel schade aan in woning in Doetinchem

Bij een brand in een woning in Doetinchem is zaterdagochtend veel schade ontstaan. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.