gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wacht graadmeter in Dordrecht

7ed80762a5abb0fbe1e8550b0035c0d8.jpg

De Graafschap wacht vrijdagavond in het duel met FC Dordrecht een goede graadmeter in de slotfase van de reguliere competitie. De Schapenkoppen, zoals de geuzennaam klinkt, zijn de grote verrassing van dit seizoen en staan vierde met twee punten maar dan de Doetinchemmers.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Ik verwacht een open wedstrijd, Dordrecht is een elftal dat graag wil voetballen en dat hebben ze het hele seizoen al laten zien”, aldus trainer Jan Vreman. “Wij moeten zorgen dat ze niet in hun kwaliteiten komen, dus kort erop zitten en linies bij elkaar en zorgen dat wij beter aan de bal zijn, zodat ze achter ons aan moeten lopen.” Verdediger Xandro Schenk heeft ook een hoge pet op van de tegenstander van vrijdagavond: “Ze zijn misschien wel de best voetballende ploeg, maar daar hebben we ons op voorbereid en we willen daar gewoon een goed resultaat halen.” Mede verklaring voor de goede resultaten is de intensieve samenwerking die Dordrecht sinds deze zomer heeft met Feyenoord. Zo kwam Pascal Bosschaart over en nam plaats in de technische staf. Ook kwamen er vijf spelers naar Dordt, waarvan Shiloh 't Zand en Ilias Sebaoui dragende krachten zijn in het team.

De Graafschap start met dezelfde elf spelers als tegen Jong AZ. In aanloop naar de wedstrijd kreeg Vreman slecht nieuws over de net teruggekeerde Rio Hillen. De verdediger raakte woensdag geblesseerd op de training en of hij dit seizoen nog in actie komt, is de vraag. “Er zit geen breuk, dat is wel geconstateerd, alleen is het verder nog afwachten”, schetst Vreman. “Rio kun je er heel goed bij hebben dus het is een flinke klap voor ons, maar vooral voor hemzelf. Hij zit net weer bij de selectie en is ingevallen, hij heeft vijf maanden gerevalideerd en dan gebeurt dit. Voor hem is het extra sneu.”

Schenk nieuw contract?
Wie er wel bij is aan de Krommedijk is Schenk, de verdediger mistte dit seizoen nog geen minuut en is een vaste waarde. Zijn contract loopt af en of er een vervolg aan zijn verblijf in Doetinchem komt is een vraag die alleen technisch directeur Peter Bijvelds kan beantwoorden. “Zolang hij niks laat horen, is het voor mij geen issue", geeft Schenk aan. “Ik ben gewoon lekker mijn wedstrijden aan het spelen. Het is geen uitgemaakte zaak dat ik blijf, maar ook zeker niet zo dat ik weg hoef.”

Play-offs
Bij winst op bezoek in Zuid-Holland kunnen de mannen van trainer Vreman deelname aan de play-offs bijna niet meer mislopen, waarmee de doelstelling voor dit seizoen wordt behaald. “Aan het begin van het seizoen had iedereen voor deze positie getekend”, aldus Vreman. “Nu moeten we zorgen dat we vertrouwen opbouwen en het seizoen heel mooi afmaken.”

Opstelling: Jansen; Fortes, Schenk, Hardeman, A. Büttner; Brittijn, Warmerdam, Mahi; Colyn, Seuntjens, Önal.

Lees ook

Defensie_030.png

Grootste landmachtoefening in twintig jaar trekt door de Achterhoek

De Nederlandse landmacht is begonnen aan de grootste oefening van dit jaar. De oefening heeft de naam ‘Fighter Lion’ en loopt tot begin juli. De oefening is in de Achterhoekse grensregio goed zichtbaar. In juni trekken duizenden militairen met een groot aantal legervoertuigen door de Achterhoek naar Duitsland.

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

Sterk besluit CDA: kleur bekend en geen speelbal in Berkelland

COMMENTAAR / De gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland gaan verder zonder het CDA. De grootste partij heeft zélf de stekker getrokken uit het overleg met de andere vijf fracties en zal daardoor de komende vier jaren niet aan het politieke stuur zitten.

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.