gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap in spanning voor kort geding

a168591af52ed0b6e76b8d72f01e6fe7.jpg

Spelers, supporters, staf en bestuurders van De Graafschap leven in spanning toe naar de uitspraak van de rechter in het kort geding tegen de KNVB. Donderdagavond maakt de voorzieningenrechter in Utrecht zijn oordeel bekend, waarbij de Doetinchemse club drie opties ziet.

Redactie REGIO8 |

"Hij kan zeggen dat we echt niet bij dit loket moeten zijn", vertelt algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp van De Graafschap in aanloop naar de uitspraak. Als andere mogelijkheden ziet hij het terugfluiten van de KNVB, waarbij er wel gepromoveerd en gedegradeerd moet worden. "En hij kan ook zeggen, 'deze beslissing is echt niet transparant genoeg genomen en het besluit moet over", aldus Ostendorp. "En misschien heeft de rechter nog wel iets anders." Trainer Mike Snoei wil zich niet wagen aan speculaties: "Ik heb het een beetje weggestopt", aldus de Didammer. "Ik hoop dat we er goed vanaf komen, maar het is aan de rechter."

Dat de rechter vertegenwoordigers van De Graafschap en Cambuur Leeuwarden heeft uitgenodigd in Utrecht, in plaats van het oordeel schriftelijk te versturen, doet Ostendorp goed. "Dat geeft me het gevoel dat hij echt duiding wil geven aan het besluit dat hij neemt", zegt de algemeen directeur. "In ieder geval neemt de rechter door ons weer uit te nodigen vanavond De Graafschap en Cambuur uitermate serieus. Dat voelt ook als een soort erkenning, iets dat we tot op heden bij de KNVB niet hebben getroffen."

De uitspraak in het kort geding vangt om 19.00 uur aan. Een livestream van het oordeel van de rechter is te volgen via de verschillende onlinekanalen van REGIO8.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.

Doetinchem fietsen rotonde auto.png

Fietsveiligheid verbeterd in Doetinchem, maar nog altijd 'code oranje'

Geen code rood meer, maar volgens de Doetinchemse Fietsersbond is er nog veel ruimte voor verbetering. In het onderzoek Fietsgemeente van het jaar kleurt Doetinchem oranje, terwijl het overgrote deel van de Achterhoek groen is.

Stadhuis doetinchem.jpg

Doetinchem krijgt prominente rol bij NOS tijdens gemeenteraadsverkiezingen

Op 18 maart trekken inwoners van alle Nederlandse gemeenten naar de stembus voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. De NOS volgt de ontwikkelingen onder meer live vanuit het stadhuis in Doetinchem, waar een exitpoll wordt bijgehouden. In aanloop naar de verkiezingen zijn verschillende Doetinchemse lijsttrekkers te horen en te zien in debatten van de NOS.

112wehl.jpg

Auto botst tegen boom in Wehl: geen gewonden

Een auto botste maandagmiddag hard tegen een boom op de Keppelseweg bij Wehl. De bestuurder hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

STILL DTC0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Doetinchem gemeenteraadsverkiezing 2026

De elf lijsttrekkers van de gemeente Doetinchem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het Stadhuis. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over het groeien naar 70.000 inwoners en de sociale veiligheid. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Doetinchem terug.