gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap boekt ruime overwinning op Roda JC

c5269168b841eed11901ad83ac59bbfa

De Graafschap heeft zondag een klinkende overwinning geboekt op bezoek bij Roda JC. In Kerkrade wisten de Doetinchemmers met 1-4 te winnen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
De bezoekers begonnen sterk aan de wedstrijd en na iets meer dan een kwartier wist Jesse van de Haar het eerste doelpunt van de wedstrijd te maken. De jonge spits kopte een prima voorzet van Ibrahim El Kadiri binnen: 0-1. Roda kwam nauwelijks in het spel voor in de eerste helft, maar toch wist Thibo Baeten in de 35e minuut de score gelijk te trekken. Na een zwakke uittrap van doelman Joshua Smits kwam de bal voor de voeten van de spits, die geen fout maakte. Ruststand: 1-1.

Het eerste gedeelte van de tweede helft verliep zonder echt grote kansen. Met het inbrengen van Mimoun Mahi ontstond er weer dreiging vanaf Doetinchemse zijde. Dit resulteerde al snel in een doelpunt. In de 67e minuut wisten de Doetinchemmers de voorsprong weer te pakken. Tristan van Gilst maakte een goede aanval beheerst af, maar raakte daarbij wel geblesseerd.

Een kwartier voor het einde had El Kadiri de 1-3 op zijn schoen, maar hij trof de paal. Vijf minuten later werd invaller Ralf Seuntjens onderuit gehaald in het strafschopgebied van de thuisploeg: penalty. Aanvoerder Jeffry Fortes maakte geen fout en zette de 1-3 op het scorebord.

Het slotakkoord van de wedstrijd was voor de sterk spelende El Kadiri. In blessuretijd maakte de buitenspeler de mooiste treffer van de wedstrijd. Hij schoot de bal verwoestend in de kruising, net zoals hij eerder tegen FC Volendam deed.

Door de overwinning klimmen de Superboeren naar de vierde plek. Vrijdag wacht in Doetinchem een ontmoeting met de huidige nummer vijf van de competitie, FC Eindhoven.

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-02 at 14.30.52

Fietser overleden na aanrijding in Doetinchem

Een fietser is overleden na een aanrijding op de Varsseveldseweg in Doetinchem. Een traumahelikopter is opgeroepen en landde in een nabijgelegen weiland, maar hulp mocht niet meer baten.

VB_FCEIGRA10

De Graafschap wil doorpakken in Eindhoven, Kwint aast op eerste treffer

Na de overwinning op FC Den Bosch op De Vijverberg hoopt De Graafschap zaterdag tegen FC Eindhoven de weg omhoog verder in te slaan. De Superboeren wonnen twee van hun laatste drie wedstrijden en trainer Thomas Duivenvoorden merkt dat het vertrouwen binnen zijn ploeg steeds verder groeit.

DiesmeToren10

Zes miljoen nodig voor Diemse toren: ‘Icoon moet behouden blijven’

Bijna zes miljoen euro is nodig om de Didamse Mariakerk en de bijbehorende toren te restaureren. De actie ‘Red de Diemse Toren’ wordt vrijdagavond officieel afgetrapt. Initiatiefnemer Ted Kok hoopt dat inwoners en bedrijven uit Didam de schouders eronder zetten.

Grens Suderwick Duitsland 2025

Achterhoek legt Duitslandplannen vast: goede buren, één koers

Het ligt niet aan de contacten met de Duitse partners. Die zijn goed. “Nederlandse en Duitse bestuurders weten elkaar snel te vinden”, zeggen Duitslandcoördinatoren Andrea Arens en Miranda van Balveren. Wat tot dusver ontbrak, was een gezamenlijke koers: één document waarin de acht Achterhoekse gemeenten vastleggen welke onderwerpen in de samenwerking met Duitsland voorrang krijgen.

WhatsApp Image 2026-10-02 at 10.55.02 (1)

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt maar aangenaam weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanuit Silvolde voorspelt Gerrit een aangenaam weekend.

Derksen_Geld2

Montferland betaalt werkende wethouder bijna 2.000 euro per maand aan wachtgeld

Montferland betaalt wethouder Jeanette Derksen bijna 2.000 euro per maand aan wachtgeld, terwijl ze gewoon actief is als wethouder. Derksen is na de gemeenteraadsverkiezingen minder gaan werken: van 100 naar 80 procent.