gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

College wil zwembad de Hoevert sluiten

b826bbb07f5d1277c6015df0c6f72d5e
Redactie REGIO8 |
‘’Het is een hele moeilijke beslissing, want niemand wil voorzieningen sluiten. Maar het is niet anders mogelijk’’, stelt de wethouder. Visser geeft het advies aan de gemeenteraad na het onderzoeken van meerdere toekomstscenario’s voor het zwembad. In 2014 is naar aanleiding van de kerntakendiscussie besloten om de gemeentelijke bijdrage met 50.000 euro te verlagen tot ruim 156.000 euro per jaar. Dat is volgens de wethouder niet voldoende om het zwembad open te houden.

Een belangrijke factor in de beslissing was het onderhoudsprogramma van het 42-jaar oude zwembad. Tussen 2016 en 2025 zou er op basis van het bestaande programma 2,1 miljoen euro moeten worden geïnvesteerd in onderhoud. ‘’Dat valt niet uit te leggen naar andere sportvoorzieningen in de gemeente waar wij ook op moeten bezuinigen.’’

Het voornemen van het college betekent nog niet dat het zwembad definitief sluit. De gemeenteraad moet het advies eerst overnemen. Daarnaast staat de gemeente open voor een oplossing vanuit de samenleving. ‘’Graag, ga je gang zou ik willen zeggen! Maar op dit moment is er nog geen kandidaat’’, sluit wethouder Visser af.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op FC Utrecht

De Graafschap heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de oefencampagne in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen van eredivisionist FC Utrecht. In Elinkwijk werd het 1-2 voor de Doetinchemmers.

Hoogwater0

Olburgen en Steenderen in beeld voor mogelijke rivierverruiming langs de IJssel

Het gebied tussen Olburgen en Steenderen is in beeld als mogelijke locatie voor toekomstige rivierverruiming langs de IJssel. Deskundigen adviseren om te onderzoeken of hier binnendijks ruimte kan worden gereserveerd, zodat de rivier in de toekomst meer water veilig kan afvoeren bij extreem hoogwater. Het gaat nog niet om een vastgesteld plan, maar om een verkenning binnen het landelijke programma Ruimte voor de Rivier 2.0.

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.