gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Cheque voor eigenaren van Koenders Möl

57c4a1df04a9d85fd1f4c18e607c134c.jpg

Montferland draagt 25.000 euro bij aan de restauratie van de 165 jaar oude Koenders Möl in Braamt. De gemeente wil met het geldbedrag bijdragen aan het behoud van historische gebouwen in de gemeente.

Jasper Hazelaar |
De renovatie van de Koenders Möl begon eerder dit jaar

"We vinden het belangrijk dat de Koenders Möl blijft bestaan”, aldus wethouder Jan van Halteren, die de cheque overhandigde aan de eigenaren van de molen, het echtpaar Wezendonk. “Het is een van de weinige molens die nog overeind staat en bovendien een Rijksmonument. Hoewel dit bedrag niet voldoende is voor de volledige renovatie, hopen we meneer en mevrouw Wezendonk hiermee goed op weg te helpen om de molen weer in zijn oude staat te herstellen."

De renovatie van de molen startte in maart dit jaar. De planning is dat de kop volgende week weer op de molen wordt geplaatst. Later dit jaar moeten de wieken volgen. De eigenaren zijn blij met de financiële steun van de gemeente. “Met deze 25.000 euro vullen we de restauratie-pot weer aan”, aldus de eigenaresse. “In totaal is er zo’n half miljoen euro nodig om de monumentale molen weer helemaal te herstellen, dus alle beetjes helpen!”

Foto: Gemeente Montferland

Lees ook

8c0e1325-f78f-37b4-9b18-e54edc61b6cd.jpg

Verkeersregelaars schuttersgilde weren sluipverkeer uit Netterden door kermis

Schutterij St. Walburgis Gilde in Netterden zet zaterdagavond verkeersregelaars in om sluipverkeer door het dorp tegen te houden. Door de afsluiting van de A3 bij Emmerich en Elten is het veel drukker dan normaal in het grensdorp. Juist dit weekend begint ook de kermis in Netterden.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden