gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Cellencomplex in Doetinchem gaat sluiten

7a26e8e008578dea1acb3ecc82ba3ea7.jpg

Het arrestantencomplex aan de Hamburgerbroeklaan in Doetinchem gaat op termijn dicht. Dat maakte de politie maandagmiddag bekend.

Redactie REGIO8 |
(Een klein half jaar geleden werd al duidelijk dat er complexen moesten sluiten)

"Soms zou je liever een complex openhouden, maar je moet ook eerlijk zijn", laat regioburgemeester Hubert Bruls in een reactie weten op de sluiting. "Als er zoveel cellen onbezet zijn en je wilt de professionele standaard hooghouden, kun je niet van de politie vragen om alles open te houden." Naast Doetinchem zullen ook in Deventer, Ede en Tiel de complexen verdwijnen. Er werd al langer gesproken over deze maatregelen, omdat het openhouden van de locaties teveel zou kosten, zowel qua geld als qua mankracht. Politiechef Oscar Dros: "Ik zie veel liever dat we onze capaciteit besteden aan blauw op straat en de aanpak van verschillende vormen van criminaliteit", aldus politiechef Oscar Dros. De complexen in Arnhem en Nijmegen worden samengevoegd tot één complex in Elst, waardoor er vier locaties overblijven.

De afgelopen maanden is er overleg geweest met lokale politieteams, het Openbaar Ministerie en burgemeesters. Burgemeester Mark Boumans was bang dat bij een sluiting van het complex in zijn stad, agenten veel tijd kwijt zouden zijn aan het verplaatsen van arrestanten naar andere locaties. Die zorgen werden gedeeld door meerdere burgemeester. "Daarom hebben we maatregelen genomen voor vervoer, en zorgen we dat lichte zaken lokaal afgehandeld blijven worden", aldus politiechef Oscar Dros. Dat stemde de burgemeesters tevreden. "Ik ben tevreden dat de politie deze zorg serieus heeft genomen", aldus Bruls. "Er ligt nu een pakket aan maatregelen waardoor het besluit voor iedereen acceptabel is." Met de sluiting in Doetinchem zullen arrestanten niet meer in de Achterhoek worden vastgezet.

Foto: REGIO8

Lees ook

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.