gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Carnaval eindigt op halfvasten met domper

55206098580ccb467c37ac26f76a8533

Door het afgelasten van de halfvastenoptocht in Angerlo komt het carnavalsseizoen met een domper ten einde. De organisatie en de wagenbouwers balen van het abrupte einde, maar hebben begrip voor de stap van de overheid.

Redactie REGIO8 |

"Het is toch een vervelend carnavalsjaar geweest", aldus Jan Hendriks, voorzitter van Stichting Halfvasten-Angerlo. "Al die optochten die niet doorgingen en dan kijkt iedereen uit naar halfvasten, dat dan ook niet doorgaat. We hebben zelf enorm veel werk en veel kosten gemaakt, maar ook veel wagenbouwers hebben al tegenslagen gehad. En nu gaat Angerlo als einddoel ook niet door, dat is wel heel triest." Eerder werden de carnavalsoptochten in onder meer Braamt, Didam en Groenlo afgelast vanwege storm. Ook wagenbouwer Jeroen Klaassen van c.v. De Deurdraaiers baalt van het afgelasten: "Het is vooral jammer dat je de wagen niet kan laten zien aan de rest en je mist de lol. Dus dat is heel jammer."

De organisatie van de halfvastenoptocht in Angerlo ontving opbeurende berichten van wagenbouwers en zag weinig bezoekers hun kaarten voor het halfvastenfeest terugbrengen. "Alle wagenbouwers zijn positief", aldus Hendriks. "We hebben schijnbaar goodwill opgebouwd bij de bouwers. We krijgen van alle kanten meelevende reacties en ze geven aan dat ze er volgend jaar weer bij zijn. De kaarten voor het feest die in de voorverkoop zijn verkocht konden zaterdag teruggebracht worden, maar dat viel heel erg mee. Heel veel mensen willen ons steunen en hoefden hun geld niet terug. Dat is geweldig."

Foto: REGIO8

Lees ook

Steenderen0

Inwoners Steenderen mogen meedenken over nieuwe woonwijk

Inwoners van Steenderen kunnen tijdens een participatiebijeenkomst meedenken met een nieuwe buurt voor hun dorp. De bijeenkomst vindt op 3 september plaats op de bouwlocatie aan de Bronkhorsterweg.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593

Ook 'vriend' die Lisanne doodstak in hoger beroep

De 26-jarige man uit Ulft, die twee jaar geleden de toen 23-jarige Lisanne doodstak in haar huis in Hoog-Keppel, vecht zijn straf aan. De man werd in juli veroordeeld tot TBS met dwangverpleging maar gaat in beroep tegen deze straf. Eerder ging het Openbaar Ministerie ook al in hoger beroep.

Koen bouwman30

Achterhoekers Bouwman en Leemreize aan start Vuelta

De Achterhoekse wielrenners Gijs Leemreize en Koen Bouwman staan zaterdag in Monaco aan de start van de Vuelta a España. Beide heren reden eerder dit jaar ook de Giro d’Italia.

1112corle

Twee gewonden bij frontale aanrijding bij Winterswijk

Bij een frontale botsing op de Corleseweg in Winterswijk zijn twee mensen gewond geraakt. De brandweer heeft een van de slachtoffers uit zijn auto moeten halen.

WhatsApp Image 2026-08-17 at 20.46.27

Auto botst tegen boom op terrein kwekerij in Aalten

Een personenauto is maandagavond tegen een boom op het terrein van kwekerij Bert Lensink in Aalten gebotst. Er raakte een persoon gewond.

7e1086ee-5b74-465d-b041-ef2c1f5f909c

De Graafschap hard onderuit tegen Jong AZ

De Graafschap heeft de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen met 2-5 verloren van Jong AZ. Bij rust stond het nog 1-1 op De Vijverberg. Maar zoals wel vaker bleek een beloftenploeg een flinke bananenschil te zijn.