gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Buurtversterkers zijn voorbeeld voor Oude IJsselstreek

8795a7d66522799efd81d3ff81343a42

Ruim een halfjaar geleden is Oude IJsselstreek begonnen met het inzetten van vier 'buurtversterkers', inwoners die via een maatschappelijke baan helpen om wijken leefbaarder te maken door te klussen in en rondom huizen. De gemeente wil op deze manier inwoners meer betrekken bij de maatschappij.

Tim Rondeel |
“Het gebeurt natuurlijk in heel Nederland dat er mensen zijn die geen omzien hebben”, aldus wethouder John Haverdil van Oude IJsselstreek over de noodzaak om de 'buurtversterkers' in het leven te roepen. “Daar bemoeit de gemeente zich niet mee en die krijgen keurig een uitkering en die zitten, heel plat gezegd misschien, op de bank omdat ze niet anders kunnen. Is het dan niet veel mooier als je ook gewoon mee kan doen en dat je aan je gezin kunt laten zien dat ouders gewoon ergens een baan hebben en mee doen in het maatschappelijk veld?” De buurtversterkers zijn mensen die nog niet in aanmerking komen voor een reguliere baan en vervullen zo een maatschappelijke functie als buurtversterker.

Het inzetten van buurtversterkers is een samenwerking tussen de gemeente, participatiebedrijf STOER en Woningcorporatie Wonion. Yolanda Schaap uit Ulft kan door fysieke problemen zelf haar tuin niet onderhouden en heeft de hulp van de buurtversterkers hiervoor ingeroepen. “Dan bel je ze op en ze komen”, vertelt Schaap. “Wat die jongens voor werk doen is echt super." Ze is erg positief over het resultaat: "Ik had het er echt moeilijk mee toen ze klaar waren, dat er nog zulke mensen nog zijn..."

‘Heel enthousiast’
Huub te Ronde is de begeleider van de buurtversterkers en merkt dat de deelnemers zelf ook persoonlijk groeien. “Ze zijn allemaal heel enthousiast en vanuit daar probeer je ze wat te leren, met name vaktechnisch”, laat de begeleider, die een echte hovenier in hart en nieren is, weten. “Dus als ze een haagje moeten knippen dan krijgen ze de heggenschaar in de hand. Dan laat ik ze het maar proberen en dan stuur ik ze bij. Ik heb wel het gevoel dat ze het heel leuk vinden en dat je er weer toe doet.”

Zichtbaar zijn
Niet alleen de baan zelf is belangrijk voor de mensen met een hulpvraag. Ook het zichtbaar zijn is volgens begeleider Te Ronde van groot belang: “Ik denk dat heel veel mensen een vraag hebben om hulp te kunnen krijgen. Als ze ons dan zien in de wijk, kunnen ze ons aanspreken. Wie weet wat we dan voor hun kunnen betekenen."

‘Flink aan de bak’
Uiteindelijk wil de gemeente in 2023 veertig maatschappelijke banen in de gemeente hebben. De buurtversterkers zijn hier de eerste vier van. “Dus we moeten nog wel flink aan de bak”, aldus wethouder Haverdil, die ook hoopt dat ondernemers en instanties een steentje willen bijdragen. “Er is een mailing uitgedaan aan bedrijven en instanties en we hopen dat het wat gaat opleveren."

Foto: REGIO8

Lees ook

9563d98c-2c3c-49aa-89a6-599a6f8f3d25

Bestuurder scootmobiel valt op drukke weg tussen Zeddam en Etten

Een bestuurder van een scootmobiel is dinsdagmiddag ten val gekomen op de Terborgseweg tussen Etten en Zeddam. De man is ter controle meegenomen naar het ziekenhuis.

Dobbervissen30

Jespe uit Gaanderen vist zich naar Nederlandse titel: ‘Prachtig om te bereiken’

Voor de één is vissen vooral een kwestie van rustig wachten, voor Jespe Winters uit Gaanderen is het inmiddels topsport. De jonge visser kroonde zich begin september in Giethoorn tot Nederlands kampioen dobbervissen onder de twintig jaar. Zijn liefde voor de sport begon al op jonge leeftijd, toen hij zijn eerste hengel kreeg en steeds vaker aan de waterkant te vinden was.

Zelhem112

Landbouwvoertuig schiet van de weg nabij Zelhem

Een landbouwvoertuig is dinsdagmiddag van de weg geraakt tussen Velswijk en Zelhem door een lekke band. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

SportzaalBreedenbroek0

Breedenbroek luidt noodklok over toekomst sporthal: ‘Wij vragen niet om een pot goud’

Het bestuur van de sporthal in Breedenbroek luidt de noodklok. Er is een flink geldbedrag nodig om de vijftig jaar oude sporthal überhaupt open te kunnen houden. De staat van het gebouw is volgens secretaris Margriet Coenders niet best.

Hennie van der Most

Landgoed Hennie van der Most levert na tientallen biedingen bijna 5,7 miljoen op

Het was één van de laatste bezittingen van de failliete ondernemer Hennie van der Most: landgoed De Haar in Gorssel. Vrijdagochtend ging het onder de hamer. De belangstelling was groot met duizenden kijkers en tientallen biedingen.

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.