gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Buurtversterkers zijn voorbeeld voor Oude IJsselstreek

8795a7d66522799efd81d3ff81343a42

Ruim een halfjaar geleden is Oude IJsselstreek begonnen met het inzetten van vier 'buurtversterkers', inwoners die via een maatschappelijke baan helpen om wijken leefbaarder te maken door te klussen in en rondom huizen. De gemeente wil op deze manier inwoners meer betrekken bij de maatschappij.

Tim Rondeel |
“Het gebeurt natuurlijk in heel Nederland dat er mensen zijn die geen omzien hebben”, aldus wethouder John Haverdil van Oude IJsselstreek over de noodzaak om de 'buurtversterkers' in het leven te roepen. “Daar bemoeit de gemeente zich niet mee en die krijgen keurig een uitkering en die zitten, heel plat gezegd misschien, op de bank omdat ze niet anders kunnen. Is het dan niet veel mooier als je ook gewoon mee kan doen en dat je aan je gezin kunt laten zien dat ouders gewoon ergens een baan hebben en mee doen in het maatschappelijk veld?” De buurtversterkers zijn mensen die nog niet in aanmerking komen voor een reguliere baan en vervullen zo een maatschappelijke functie als buurtversterker.

Het inzetten van buurtversterkers is een samenwerking tussen de gemeente, participatiebedrijf STOER en Woningcorporatie Wonion. Yolanda Schaap uit Ulft kan door fysieke problemen zelf haar tuin niet onderhouden en heeft de hulp van de buurtversterkers hiervoor ingeroepen. “Dan bel je ze op en ze komen”, vertelt Schaap. “Wat die jongens voor werk doen is echt super." Ze is erg positief over het resultaat: "Ik had het er echt moeilijk mee toen ze klaar waren, dat er nog zulke mensen nog zijn..."

‘Heel enthousiast’
Huub te Ronde is de begeleider van de buurtversterkers en merkt dat de deelnemers zelf ook persoonlijk groeien. “Ze zijn allemaal heel enthousiast en vanuit daar probeer je ze wat te leren, met name vaktechnisch”, laat de begeleider, die een echte hovenier in hart en nieren is, weten. “Dus als ze een haagje moeten knippen dan krijgen ze de heggenschaar in de hand. Dan laat ik ze het maar proberen en dan stuur ik ze bij. Ik heb wel het gevoel dat ze het heel leuk vinden en dat je er weer toe doet.”

Zichtbaar zijn
Niet alleen de baan zelf is belangrijk voor de mensen met een hulpvraag. Ook het zichtbaar zijn is volgens begeleider Te Ronde van groot belang: “Ik denk dat heel veel mensen een vraag hebben om hulp te kunnen krijgen. Als ze ons dan zien in de wijk, kunnen ze ons aanspreken. Wie weet wat we dan voor hun kunnen betekenen."

‘Flink aan de bak’
Uiteindelijk wil de gemeente in 2023 veertig maatschappelijke banen in de gemeente hebben. De buurtversterkers zijn hier de eerste vier van. “Dus we moeten nog wel flink aan de bak”, aldus wethouder Haverdil, die ook hoopt dat ondernemers en instanties een steentje willen bijdragen. “Er is een mailing uitgedaan aan bedrijven en instanties en we hopen dat het wat gaat opleveren."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-27 at 17.12.47

De Graafschap trekt eerste thuiszege over de streep

De Graafschap heeft na acht wedstrijden eindelijk zijn eerste thuiszege geboekt. Op de eigen Vijverberg trokken de Superboeren een benauwde zege over streep: 1-0 tegen FC Den Bosch.

BoumansStopt0

Doetinchemmers reageren eensgezind op vertrek van burgemeester Boumans

Mark Boumans kondigde donderdagavond zijn afscheid aan als burgemeester van Doetinchem. De 51-jarige Boumans verruilt de functie van eerste burger in Doetinchem voor een nieuwe baan als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag. De inwoners van 'zijn' stad zeggen hem te zullen missen.

BusjevoorViggo

Arriva schrapt busstalling in Terborg na kritiek van inwoners

Streekvervoerder Arriva heeft haar plannen voor een laadplein in Terborg aangepast. In eerste instantie was er sprake dat er ook een bussenstalling zou komen, maar dit gaat niet meer door. Ook gaat de vervoerder geen extra busritten inzetten tussen Terborg en Gaanderen.

GRAEMM0

De Graafschap onderaan, Duivenvoorden houdt vertrouwen: 'Dit is de club onwaardig'

Vier punten uit zeven wedstrijden en hekkensluiter van de Keuken Kampioen Divisie. Het is de harde realiteit voor De Graafschap. De competitiestart is voor de Superboeren ver onder de maat, maar trainer Thomas Duivenvoorden blijft vertrouwen houden in zijn ploeg. Zondag moet thuis tegen FC Den Bosch de broodnodige winst volgen.

MexMeerdinkNIETVANONS

Vader trots na Oranje-debuut Meerdink: ‘Het was een supermooi moment’

De uit Winterswijk afkomstige Mexx Meerdink heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De spits van AZ viel na een half uur spelen in tijdens het Nations League-duel tegen Duitsland en liet direct een goede indruk achter. Nederland speelde uiteindelijk met 1-1 gelijk.

ulft112

Moeder met baby naar ziekenhuis na botsing in Ulft

Bij een ongeval bij Ulft zijn vrijdagochtend twee auto’s zwaar beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen, wel moet een moeder met haar baby ter controle naar het ziekenhuis.