gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst gaat voor tweeduizend woningen

dfd975f117b4dd1bc52f8714a3ed31b5

Bronckhorst wil tot 2030 ruimte geven voor de realisatie van tussen de 1.700 en 2.200 extra woningen. De gemeente spreekt van een gespannen woningmarkt, mede door een grotere instroom van mensen van buitenaf.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“We hebben als gemeente Bronckhorst oog voor de woonbehoefte van al onze inwoners en zetten met dit voorgenomen besluit een mooie stap vooruit”, vindt wethouder Evert Blaauw. De gemeente baseert zich voor het aantal te bouwen woningen op het Achterhoeks Woonwensen- en Leefbaarheidsonderzoek (AWLO). Daaruit blijkt dat het aantal ouderen groeit, terwijl de beroepsbevolking daalt. Daarom wil de gemeente ruimte geven voor jongere huishoudens bij woningbouw. Ook is er een tekort aan kleine woningen door een daling van het aantal bewoners per huis.

Op dit moment is er groen licht voor 350 woningbouwplannen. De gemeente verwacht dat deze de komende twee tot drie jaar gerealiseerd worden. Bronckhorst heeft volgens het AWLO op dit moment 35.940 inwoners, verwacht wordt dat dit aantal in 2030 is gedaald tot 33.510. De grootste inwonersgroep qua leeftijd zijn dan personen tussen de 65 en 69 jaar oud (3.030). Bronckhorst wil ondanks de ambitie van duizenden woningen wel de ‘vinger aan de pols’ houden. Door monitoring en tussentijds onderzoek moet het mogelijk zijn om ambities bij te stellen.

Bronckhorster woonvisie

Basis voor toetsing blijft de huidige woonvisie. “Bij het beoordelen van woningbouwplannen houdt de gemeente rekening met de behoefte en de situatie van de kernen en het buitengebied, betaalbaarheid en ruimtelijke kwaliteit”, aldus de gemeente. “De woningen moeten goed passen in het landschap en aansluiten bij het karakter van de dorpen.”

Het voorstel wordt eind januari behandeld in de gemeenteraadsvergadering.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-04 at 23.02.17

De Graafschap opnieuw hard onderuit

De Graafschap heeft opnieuw een flinke nederlaag geleden. Koploper Heracles Almelo legde de Superboeren met 5-0 over de knie. Daarmee blijft de ploeg van Thomas Duivenvoorden steken op één punt.

Bahia rechtvoor entree

Bahia in Bocholt week dicht voor groot onderhoud

Zwemparadijs en saunacomplex Bahia in Bocholt is sinds vrijdag 4 september een week gesloten. In het complex vinden grondige schoonmaak-, onderhouds- en renovatiewerkzaamheden plaats. Hoewel de tijdelijke sluiting vooraf in Duitsland was aangekondigd, waren niet alle bezoekers uit de Nederlandse grensstreek daarvan op de hoogte.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Stadhuis doetinchem

Inwoners delen zorgen over sociale veiligheid in Doetinchem: 'Sommige plekken liever vermijden'

Donkere fietspaden, overlast door drugsgebruikers, verwarde of verkeerd begrepen personen en intimidatie op straat. Dat kwam naar boven tijdens drie gespreksavonden over sociale veiligheid in de gemeente Doetinchem. Inwoners deelden uiteenlopende situaties en plekken waar zij zich niet veilig voelen.

SluisEefde0

Sluis bij Eefde kan vaker worden gebruikt: van vijf naar tien doorvaarmomenten

Rijkswaterstaat verhoogt vanaf maandag het aantal momenten waarop schepen door de sluis bij Eefde kunnen varen. Het aantal schuttingen wordt uitgebreid van vijf naar tien per dag. De verruiming is mogelijk doordat het waterpeil van de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met ideaal terrasweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij Landwinkel Luemers in Ulft voorspelt de weerboer een ideaal weekend om het terras op te gaan.