gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst eert jongeren met jeugdlintje

167f75afc415e35fc66479d8863d628d.jpg

Burgemeester Marianne Besselink van Bronckhorst heeft woensdag twee jonge inwoners verrast met een jeugdlintje. Lize Derksen uit Steenderen en Elif Yuksel uit Wichmond werden in het zonnetje gezet voor hun betrokkenheid bij de maatschappij.

Redactie REGIO8 |
Elif, veertien jaar oud, kreeg het jeugdlintje omdat ze na het overlijden van haar vader volgens de jury veel veerkracht heeft getoond. Ze ondersteunt haar moeder bij de zorg voor haar zieke broertje. Ook helpt Elif mee op de dagopvang voor complex zieke kinderen die haar moeder runt en zet ze zich online in tegen pesten. De negenjarige Lize Derksen uit Steenderen kreeg een lintje omdat ze de alleenstaande ouderen in haar dorp regelmatig verrast met bloemen en zelfgemaakte wenskaarten.

De jury bestond, naast de burgemeester, uit festivalorganisator Gijs Jolink, wethouder Evert Blaauw, ambtenaar Stefanie Huurnink en jeugdburgemeester Anne Letink. “Hun inzet is enorm belangrijk voor anderen in hun omgeving”, aldus burgemeester Besselink over de jonge gedecoreerden. “Soms cijferen zij zich op hun jonge leeftijd zelfs weg voor een ander.“ De jeugdlintjes werden in 2019 voor het eerst uitgereikt.

Foto: Theo Janssen (uitreiking aan Elif Yuksel)

Lees ook

STILL DEBAT BRONCKHORST0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Bronckhorst gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Bronckhorst zijn woensdagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Hengelo. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over participatie, leefbaarheid in het buitengebied en windmolens. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Bronckhorst terug.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.