gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst deelt eerste geboortebomen uit

8566662dc18ac818a0db3261a3a41c46.jpg

De komende vier jaar worden pasgeborenen in Bronckhorst welkom geheten met een geboorteboom. Zaterdag werden de eerste tientallen bomen uitgedeeld op de gemeentewerf in Hengelo, met als doel om de gemeente groener te maken.

Jasper Hazelaar |

“Je wil de burger bij biodiversiteit betrekken”, zegt CDA-raadslid Chris Jansen, die met een motie het initiatief nam voor de geboortebomen. “Wat is er mooier dan bij je eigen boom te zien wat er voor een leven zich om die boom heen afspeelt?” Inwoners kunnen uit tien bomen kiezen, waaronder een pruimenboom, een appelboom of een hazelaar. Anke Spork was één van de 65 inwoners die op het eerste uitgiftemoment afkwam. Ze koos een rode meidoorn voor haar pasgeboren zoon Milan: “Ik dacht eerst aan een vruchtboom, maar dat is toch iets moeilijker onderhouden.”

Dit jaar worden in totaal tweehonderd bomen uitgedeeld, waarna er ook de komende jaren enkele duizenden euro’s worden geïnvesteerd in het uitdelen van de geboortebomen. Raadslid Jansen hoopt dat het bijdraagt aan de natuur in Bronckhorst. “Het helpt in zoverre dat de boom een plek is waar kleine dieren zich verzamelen”, zegt de CDA’er. “Er komen weer vogels op af. Het is dus helemaal een ecosysteem op zich, in het klein.”

‘Geworteld in Bronckhorst’
Ook kinderen die in het ziekenhuis buiten de gemeente geboren worden, kunnen rekenen op een eigen boom. Wethouder Paul Hofman hoopt dat de geboorteboom zorgt voor een levenslange verbinding: “Wellicht dat de mensen die nu een boom aangeboden krijgen, dat de kinderen daarvan over 25 jaar denken als ze gestudeerd hebben: ‘Ik ga weer terug naar de Achterhoek, naar Bronckhorst. Daar voel ik me thuis, daar ben ik geworteld.'"

Foto: REGIO8

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.