De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.
De gemeente Bronckhorst kocht de locatie eind 2023 om er een nieuwe dorpsschool met kinderdagverblijf te realiseren. Met het project wil de gemeente een centrale plek maken in het dorp waar onderwijs, sport en ontmoeting dicht bij elkaar komen.
Volgens de gemeente is de vertraging door de problemen tijdens de sloop beperkt gebleven, ongeveer zo’n twee maanden. Als alles volgens planning verloopt, wordt de nieuwe school in het voorjaar van 2027 opgeleverd.
Andere werkzaamheden
Ondertussen gaan andere onderdelen van het project wel door. Zo heeft de gemeente Bronckhorst een akkoord bereikt met de provincie Gelderland over een veilige oversteekplaats bij de kruising van de Dorpsstraat, Fortstraat en Kerkstraat. De multifunctionele accommodatie, de MFA, is inmiddels al wel afgerond en in gebruik.