gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bijna negen ton én lap grond voor groei bedrijventerrein ‘s-Heerenberg

90a6f1d02cfab5f038743ab5d131a84d

Montferland wil bijna negen ton en een stuk agrarisch land inzetten om twee stukken grond aan te kopen voor de groei van het bedrijventerrein bij ’s-Heerenberg. Het gaat om agrarisch land, dat tussen het huidige bedrijventerrein DocksNLD en de kern van Azewijn in ligt.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
De gemeente wil in totaal 871.000 euro uittrekken om de gronden aan de Op den Dam bij Azewijn aan te kopen. Tegelijkertijd wordt een perceel met boerderij aan de Papenkampseweg bij Netterden ingeruild. Deze lap grond werd eerder al door Montferland aangekocht als ruilmiddel. “Deze destijds strategisch verworven gronden kunnen nu worden ingezet als ruilgronden om te komen tot het verkrijgen van de benodigde gronden binnen de boogde uitbreidingslocatie”, meldt de gemeente.

Met de aankoop heeft Montferland een klein kwart van de beoogde grond voor het bedrijventerrein in handen. De gemeente streeft ernaar om dit jaar ook de resterende grond in handen te krijgen. Het gaat om het gebied tussen de Meilandsedijk, de Op den Dam, de Wethouder Brandtsweg en de Borgstraat. Ook ligt een klein gedeelte aan de overzijde van de Burgemeester van Bremenweg, de nieuwe rondweg.

Azewijn
Montferland is al tijden bezig om het nieuwe bedrijventerrein gerealiseerd te krijgen. Aanvankelijk wilde de gemeente dit realiseren richting de Duitse grens, maar daarvoor kreeg het geen toestemming Daarna besloot Montferland de groeiambitie door te zetten, maar dan in de richting van Azewijn, tot onvrede van inwoners van het dorp.

Foto: REGIO8

Lees ook

270600_Politie_zwaailicht_2

Raadslid Montferland betrokken bij dodelijk busongeluk in Zwitserland

Bij een ernstig busongeluk in Zwitserland zijn donderdagmiddag vijf doden en veertig gewonden gevallen. Aan boord waren 44 passagiers en een chauffeur. Bij het ongeval was raadslid Rob Mos van de gemeente Montferland betrokken. Het ongeval gebeurde aan het einde van de middag in het kanton Graubünden.

image

Tranen van blijdschap in Ratum: ontwikkelaar ziet af van vier Duitse windturbines

Stadtwerke Münster ziet af van de bouw van vier grote windturbines vlak over de Duitse grens bij Ratum. De turbines maakten deel uit van meerdere Duitse windenergieprojecten rond Winterswijk. De geplande windmolens zouden een tiphoogte van 250 meter tot 267 meter krijgen.

SporthalVordenGLD

Financiële tegenvaller bij verbouwing sporthal Vorden minder dan eerder verwacht

Voor de renovatie en verduurzaming van sporthal 't Jebbink in Vorden is 425.000 euro extra nodig. Dat bedrag ligt fors lager dan de tegenvaller van bijna 1 miljoen euro waar de gemeente eerder rekening mee hield.

GRAEMM0

De Graafschap zoekt ommekeer in Emmen: ‘Het begint echt bij de strijd’

De Graafschap kent een dramatische seizoenstart. Eén punt uit vijf wedstrijden spreekt daarbij boekdelen. Die cijfers komen ook bij trainer Thomas Duivenvoorden en zijn ploeg hard aan. Toch is de sfeer binnen de selectie volgens de oefenmeester nog altijd goed.

vuurwerkinleveren0

Ruim 200 kilo vuurwerk ingezameld door vuurwerkbus Lochem

Er is ruim 200 kilo vuurwerk ingeleverd bij de vuurwerkbus in Lochem vorige week vrijdag. De bus rijdt door Nederland om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen. Die ene dag in Lochem was daarmee al succesvoller dan twee dagen in Zeeland bij elkaar, daar kwam 90 kilo binnen.

Bahia100

Na één week weer als nieuw: Bahia ondergaat megaklus

Zes zwembaden leegmaken, schoonmaken, controleren en opnieuw vullen, terwijl ook een van de elf sauna’s grondig wordt vernieuwd. In zwembadparadijs Bahia in Bocholt wordt deze week met man en macht gewerkt. Schilders, tegelvoegers, timmerlui, eigen technici en andere medewerkers hebben slechts één week om de enorme onderhoudsklus te klaren. Zaterdag moeten de deuren alweer opengaan voor de gasten.