gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bezwaarmakers Hummeloseweg teleurgesteld

31f6919ecd56eb886a297da798f1b945
Redactie REGIO8 |

“Dat is een verandering ten opzichte van het eerdere besluit”, zegt wethouder Antoon Peppelman. “Want daarin hadden we gezegd dat we de weg in de ochtend- en avondspits afsluiten. Dat heeft geleid tot heel veel bezwaren. Uiteindelijk hebben we het besluit herzien en dit is eruit gekomen.” Op het vorige besluit kwamen 183 bezwaarschriften binnen, waarna een hoorzitting volgde. De bezwaarmakers zijn niet tevreden met het daaropvolgende herziene besluit. “We hadden met de meeste bewoners van Hummelo ook gehoopt dat de gemeente zou luisteren naar de bezwaren die er zijn”, zegt woordvoerder van de bezwaarmakers uit Hummelo Niels Gosselink. “Eigenlijk is alles terzijde geschoven.” Maar niet alle bezwaarmakers hebben dezelfde belangen, wat de casus volgens wethouder Peppelman lastig maakt. “Wij kunnen geen besluit bedenken wat tegemoet komt aan de wensen van iedereen.”

In de bezwaren stond onder meer dat de school en de supermarkt niet meer goed bereikbaar zouden zijn bij afsluiting tijdens de spitstijden. “De winkel en de school blijft vanaf acht uur ’s ochtends tot sluitingstijd van de winkel bereikbaar”, aldus Peppelman. Gosselink ziet dit niet als een oplossing. “Forenzen vanuit het dorp Hummelo wordt steeds lastiger. In de ochtend tot acht uur betekent het nog steeds dat veel mensen die verder weg wonen van hun werk geraakt worden door dit besluit.” De dorpsbewoners van Hummelo zijn niet tevreden met dit besluit en gaan opnieuw in beroep. “Het is de bedoeling om dit er zo snel mogelijk erheen te jassen, hebben wij het gevoel. Dat maakt het voor ons heel duidelijk dat wij bezwaar indienen bij de rechtbank.”

Foto: REGIO8

Lees ook

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.

StationDoetinchem0

Gemeenteraad opnieuw bezorgd over veiligheid rond station Doetinchem

De veiligheid rond station Doetinchem was donderdagavond opnieuw onderwerp van gesprek tijdens de gemeenteraadsvergadering. Fractievoorzitter Ernst Kasteleijn van Gemeentebelangen Doetinchem trok aan de bel, omdat zijn fractie naar eigen zeggen steeds meer signalen ontvangt dat de situatie rond het station weer verslechtert.

aanhouding ulft blur

Verdachte steekincident met slagersmes in Ulft is 55-jarige man uit Doetinchem

De man die donderdag een vrachtwagenchauffeur in Ulft te lijf ging met een slagersmes is een 55-jarige man uit Doetinchem. Het slachtoffer heeft zich moeten laten behandelen aan zijn verwondingen.