gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bezoekers verrast tijdens taxatie in Heelweg

3fc2bfaa168b71060214e1dcc4b500d9.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ik heb een schilderij laten taxeren en dat bleek een verzekeringswaarde te hebben van 1.000 euro”, vertelt bezoekster Lucia Vis. “Of je dat er voor krijgt is nog de vraag.” Vis vindt het leuk dat een dergelijk evenement in de Achterhoek wordt georganiseerd. “Je ziet Kunst en Kitsch op tv en dan denk ik wel vaak, 'ik ben weer te laat en ik moet weer ergens ver het land in'. Dit is gewoon dichtbij huis en het is gewoon heel erg leuk.” Gerrit Verbeek heeft een boek van Joost van den Vondel laten taxeren. “De taxateur vond vooral de binding erg mooi”, aldus Verbeek. “De kleuren zijn ook fantastisch. De verzekeringswaarde lag tussen de 550 en 600 euro. Dat had ik niet verwacht.”

Tijdens het evenement werd er geld opgehaald voor Stichting Kalinga en Stichting Achter de Regenboog. “De goede doelen hebben als combinatie dat kinderen en vrouwen worden ondersteunt”, zegt Mariëlle Veldkamp namens de organisatie. Een nieuwe editie van Kitsch en Kunst lijkt er volgens Veldkamp wel te komen. “Nu eerst evalueren en dan op naar de volgende.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Coffeeshop0.png

Eigenaar coffeeshop Magic hoopt na explosies op gouden tip: ‘Wij denken dat dealers hierachter zitten’

Coffeeshop Magic in Doetinchem werd eind vorig jaar tot twee keer toe getroffen door explosies bij de gevel van het pand. Magic wil er alles aan doen om de daders te vinden en looft inmiddels 10.000 euro uit voor de gouden tip. Medewerker Mitchell* heeft een vermoeden uit welke richting de explosies komen.

Hengelo Gemeentehuis protest.jpeg

Omwonenden azc slepen gemeente voor de rechter: 'Amateurisme? Dat kun je best stellen'

Omwonenden voelen zich door de gemeente Bronckhorst bij de besluitvorming rond een asielzoekerscentrum (azc) achter het gemeentehuis in Hengelo te kakken gezet. Dat bleek dinsdag bij een rechtszaak die ze tegen de gemeente hadden aangespannen. Bewoners zijn ontevreden omdat de gemeente gemaakte afspraken over de locatie 'van tafel heeft geveegd'.

fdb34fd3-109d-4837-805c-498a67c8c8b1.jpg

Bestuurster gewond na botsing tegen boom op N319 bij Winterswijk

Een bestuurster is donderdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval nabij Winterswijk. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.

GoudenHanden

Lijsttrekkers Montferland donderdagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Met nog twee gemeenten te gaan, is donderdagavond Montferland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

semvijverberg0.jpg

Hoger beroep in zaak baby Sem: patholoog en partner van verdachte worden gehoord

Een patholoog wordt opnieuw gehoord over de dood van baby Sem Vijverberg. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem bepaald. De advocaten van de verdachte, de moeder van het kind, hadden daarom gevraagd.

260114--Visualisatie H2 Achterhoek plant.png

Lokale waterstof mogelijk duurzaam alternatief voor Achterhoekse industrie

Er is een volgende stap gezet naar de waterstoffabriek in Netterden, die er naar verwachting in 2027 staat. De gemeente Oude IJsselstreek slaat de handen ineen met de industrie om het gebruik van lokaal geproduceerde waterstof te verkennen.