gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Besluit valt: 500 meter zones rondom Natura 2000-gebieden in Winterswijk

be819f3e9587b4429a341de97552c476

De Provincie Gelderland heeft besloten dat er zones van 500 meter rondom Natura 2000-gebieden in Winterswijk en op de Veluwe moeten komen. Bedrijven, bouwgroepen en boeren moeten het gaan ontgelden.

Martha Bulten |  | Aangepast op
Gelders Gedeputeerde Ans Mol: We beseffen ons dat dit voor iedereen in het gebied zeer ingrijpend is.” Het beperken van de stikstofuitstoot door zones aan te wijzen rondom stikstofgevoelige natuurgebieden gaat in Winterswijk gebeuren bij Willinks Weust, Bekendelle en Wooldse Veen.

Deze zonering gaat impact hebben op bedrijven en de agrarische sector, omdat de doelen van de Provincie, onderdeel van een aangepast maatregelenpakket, onder andere moeten zorgen voor het behoud van de bijzondere natuurgebieden op de Veluwe en dus ook in Winterswijk.

Hulp vanuit Provincie
Mol vult aan dat Gelderland wel wil helpen waar nodig om de veranderingen zo soepel mogelijk te laten verlopen: “Er kunnen huizen worden gebouwd, wegen aangelegd, evenementen vergund en het elektriciteitsnetwerk kan worden uitgebreid, waarbij we ook aandacht houden voor de voedselzekerheid. Want niets doen is echt geen optie meer.”

Als natuurherstel weer gehandhaaft is, kan de vergunningverlening weer toegestaan worden. Deze staat nu namelijk op slot. Mol geeft aan dat dat natuurherstel nu noodzakelijk is: “En het biedt tegelijkertijd zicht op een andere toekomst.”

De besloten maatregelen worden de komende periode verder uitgewerkt en dat gaat de Provincie in samenwerking doen met gemeenten, waterschappen, natuurorganisaties en de industrie. Over tien jaar moeten alle activiteiten in de vastgestelde zones voldoen aan de eisen die bijdragen aan natuurherstel.

Lees ook

68caf230-55b4-4a3c-ac33-7773acdd27c7

De Graafschap wint met verzorgd voetbal verdiend van FC Volendam

De Graafschap heeft een verrassende overwinning geboekt in Volendam. De ploeg van Thomas Duivenvoorden zorgde door doelpunten van Donny Warmerdam en Joran Hardeman voor een verdiende uitoverwinning: 1-2.

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.

Kunstverkoop 1

Te weinig plek voor alle kunst in nieuw Slingeland Ziekenhuis: ruim 300 werken te koop

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem gaat komend jaar verhuizen, zo ook de kunst die in de gangen van het ziekenhuis hangt. Doordat het nieuwe ziekenhuis minder wanden heeft, kan een deel van de kunstcollectie niet mee naar de nieuwbouw. Stichting Vrienden van het Slingeland organiseert daarom een kunstverkoop.

Gerritvossers4200

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een grijs en mistig weekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Vanuit de kerk in Megchelen voorspelt de weerboer een mistig en grijs weekend.

eerie-urban-street-at-night-with-fog-2026-09-24-11-14-29-utc-1140x620

Onveilige plekken melden: Bocholt opent een meldpunt

Inwoners van Bocholt kunnen binnenkort online aan de gemeente doorgeven op welke plekken zij zich onveilig voelen. Dat heeft afdelingshoofd Martin Wolters aangekondigd in de commissie voor Openbare Veiligheid, Orde en Brandweer. Het meldpunt is deze maandin op bocholt.de beschikbaar komen. De aanleiding is een gezamenlijk verzoek van CDU en Groenen.

Marco Bennink

Wethouder Bennink opgelucht ondanks omzetten DRU-subsidie in lening

Waar het college vroeg om een subsidie van 573.144 euro, kiest de raad voor een lening van 600.000 euro. Hoewel het een ander plan is dan wat portefeuillehouder Bennink in gedachten had, kan hij zeker leven met de uitkomst. Hij is zelfs opgelucht.